1. Rozpoczynamy tydzień modlitw za uchodźców i emigrantów. W naszym biuletynie publikujemy fragment orędzia papieża Franciszka w związku z tym wydarzeniem.

2. Modlitwa za uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 1 października o 19:15. Zmobilizujmy się, by być. Nie bądźmy obojętni. Będzie można wysłuchać świadectwa osoby, która była na wyspie Lesbos. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się kwesta na wsparcie uchodźców i emigrantów przebywających na wyspie Lesbos. Polecamy ją ofiarności wiernych.

3. Nabożeństwa różańcowe sprawujemy w październiku codziennie o 17:45, a dzieci zapraszamy w piątki na 17:00.

4. Dzieci wraz z rodzicami, w pierwszy piątek miesiąca, zapraszamy na 17:00 na różaniec z obrzędem Komunii Świętej.

5. Rozpoczynamy nowy kurs dla kandydatów do Bierzmowania, którzy rozpoczęli naukę w pierwszych klasach szkół ponadpodstawowych. Zapraszamy na Msze Święte o 17:00 i na katechezę w czwartki o 19:15 do sali nr 10 w domu parafialnym.

6. W czwartek zapraszamy na całodzienną modlitwę za kapłanów, osoby konsekrowane i kleryków.

7. Ks. Adam zaprasza w każdy czwartek na Godzinę Świętą po Koronce do Miłosierdzia Bożego.

8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do Spowiedzi Świętej przed poranną Mszą Świętą oraz od 16:30 do 18:30.

9. Najbliższe spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w środę, 30 września o 9:00. Poprowadzi je Siostra Diana Jaks, dominikanka, pochodząca z naszej parafii, a od wielu lat misjonarka na Łotwie. Siostra podzieli się z nami doświadczeniem życia na Łotwie.

10. Spotkanie dla Żywego Różańca w sobotę o godz. 8:00.

11. Spotkanie mężczyzn ze służby „Semper Fidelis” i XII Róży męskiej odbędzie się w sobotę, 3 października, w domu parafialnym, po nabożeństwie pierwszosobotnim.

12. Zapraszamy na Kurs Alpha, który rozpocznie się w poniedziałek, 5 października o 19:00. Zapisy w biurze parafialnym.

13. Zachęcamy wszystkich Parafian do zaangażowania się w wolontariat lekcyjny. Sytuacja związana z COVID 19 pogłębiła deficyty niektórych dzieci i spotęgowała potrzebę wsparcia w lekcjach. Najczęściej chodzi o wsparcie w prostych zadaniach jak nauka czytania, pisania i liczenia. Jeśli ktoś czuje się na siłach może również pomóc w bardziej zaawansowanych zagadnieniach. Spotkanie w sprawie wolontariatu odbędzie się we wtorek, o godz. 17.30 w sali nr 2. Więcej informacji można uzyskać u pani Wiolety pod numerem telefonu 506-231-507. Dla nas to tylko 1 godzina tygodniowo, dla dzieci to często szansa do zaliczenia kolejnego roku szkolnego.

14. Wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się, w ramach działalności parafialnego Caritas, w pomoc parafianom, którzy są w trudnej sytuacji życiowej prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

W minionych dniach zmarli:
+ Halina Waszkiewicz, lat 85; + Ludwika Zielińska, lat 85;
+ Gertruda Szreder, lat 78; + Anna Tetzlaff, lat 88;
+ Tadeusz Gonczarenko, lat 74; + Edward Rybakowski, lat 85.