1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało) świętować będziemy w najbliższy czwartek, 11 czerwca. Msze święte w tym dniu o: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00 i 18:30 w górnym kościele. Ze względu na rygory bezpieczeństwa Msza Święta o 10:00 będzie sprawowana w kościele, a po niej procesja odbędzie się dookoła kościoła, gdzie będzie ołtarz, przy którym odbędzie się modlitwa za nasza parafię. Mimo tego, że nie będzie procesji ulicami parafii zapraszamy wszystkich do przystrojenia swoich domów emblematami religijnymi.

2. Dzieci, które w tym roku przystępują do pierwszej Komunii Świętej i dzieci „rocznicowe” zapraszamy do udział w procesji w swoich „pierwszokomunijnych” strojach.

3. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas czwartych odbędzie się 14 czerwca o 11:30.

4. Zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym oraz z klas I, II, III i IV, V do wzięcia udziału w sypaniu kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała i podczas oktawy. Próba we wtorek o godz. 17:30 przed kościołem. Prosimy o przynoszenie do zakrystii i biura kwiatów do sypania.

5. Katechezy dla młodzieży przygotowującej się w tym roku szkolnym do Bierzmowania, która spotykała się na kursie Alpha w czwartki, odbędą się 7 i 14 czerwca o godz. 16:00 w górnym kościele.

6. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy od poniedziałku do soboty na zakończenie adoracji o 18:10 w dolnym kościele, a w niedzielę wraz z Koronką o 9:30.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej od 8:40 do 18:10, a w Boże Ciało adoracja rozpocznie się po procesji i potrwa aż do wieczornej Mszy świętej w dolnym kościele.

8. Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty SNE Magnificat we wtorek na 19:15 do dolnego kościoła. W planie katecheza i dzielenie w małych grupkach.

9. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek i wtorek według stałego porządku i dodatkowo w środę od 9:30 do 12:30. W czwartek, piątek i sobotę biuro będzie nieczynne.

10. Kwesta na „Zupę Chylońską” i na inne działania Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się dzisiaj po każdej Mszy Świętej.

11. Mateusz Kosznik, seminarzysta odbywający praktykę duszpasterską w naszej parafii, ma przyjąć w Archidiecezji Gdańskiej święcenia diakonatu. Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić tutejsze biuro parafialne lub rektora seminarium. Wszystkich kandydatów do święceń diakonatu polecajmy w modlitwach dobremu Bogu.

W minionych dniach zmarli:
+ Teresa Barańska, lat 67; + Irena Sander, lat 78;
+ Stanisław Krauze, lat 85; + Ryszard Indyk, lat 83.