1. Msze Święte sprawowane są  w zwyczajnych godzinach w dolnym kościele. Ze względu na bezpieczeństwo zachęcamy, by jednak pozostać w domach. W Liturgiach, na dzień dzisiejszy, może wziąć udział do 5 osób.

2. Niestety musimy odwołać rekolekcje wielkopostne, które miał poprowadzić o. Jacek Szymczak w dniach 29 marca – 1 kwietnia. Ufamy, że uda nam się je przeżyć, jako rekolekcje paschalne,  w innym terminie np. pod koniec maja. Chcemy jednak przeżyć rekolekcje wielkopostne tak jak się da, czyli od przyszłej niedzieli do środy, 1 kwietnia, ks. Grzegorz i ks. Proboszcz Jacek umieszczać będą w internecie każdego dnia jedną konferencję. Nasze rekolekcje będą mówiły o ludziach z Biblii, którzy tak jak my teraz, przeżyli swoje życiowe próby i kryzysy. ”Ludzie czasu próby” to tytuł naszych rekolekcji.

3. Zapraszamy do obejrzenia transmisji online, na profilu facebookowym Głos Mikołaja, Mszy Świętej w niedzielę o 10:00 oraz nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o 17:00 i Drogi Krzyżowej w piątek o 17:45.

4. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem będzie udzielane w niedzielę, 22 marca w godzinach od 15:00 do 16:00. Ksiądz przejdzie obok naszych domów, stąd prosimy o podejście do okien lub wyjście na balkon. Przewidywana trasa: ulica Lubawska, Chylońska, Starogardzka, Wejherowska, Park Kiloński, Opata Hackiego, Zamenhofa i Młyńska.

 Dolny kościół jest otwarty od poniedziałku do soboty od 8:40 do 18:15 i trwa w nim indywidulana adoracja Najświętszego Sakramentu.

Księża będą służyli spowiedzią w dolnym kościele od poniedziałku do soboty od 17:00 do 18:10.

7.W związku z pandemią koronawirusa zachęcamy do modlitwy i wzajemnej troski o siebie, dlatego organizujemy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących z naszej parafii. Kosz na niepsujące się produkty jest wystawiony w dolnym kościele. Prosimy też parafian o zgłaszanie telefoniczne lub mailowe do biura parafialnego osób ze swojego otoczenia, które mogą potrzebować pomocy, a same o nią nie poproszą.

8. Niestety musimy odwołać:

a)  Duchową Adopcję Dziecka Poczętego – 25 marca i przenosimy na dogodny termin, który podamy w przyszłości.

b)  Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii – 27 marca;

Długodystansową Drogę Krzyżową – 28 marca;/p>

9. W Mszach pogrzebowych mogą wziąć udział tylko najbliżsi, do 50 osób. Nie ma też możliwości wprowadzenia trumny czy urny do kościoła oraz do kaplicy na cmentarzu.

10. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu w normalnych godzinach urzędowania. Jeśli to możliwe, prosimy o załatwianie spraw telefonicznie lub mailowo.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają finansowo naszą parafię.  W trudnym dla wszystkich czasie serdecznie prosimy o pomoc w utrzymaniu finansowym parafii poprzez wpłatę na konto parafii czy poprzez skarbonkę umieszczoną w dolnym kościele. Numer konta parafialnego: Bank Pekao  08 1240 5354 1111 0010 9124 3039

 W minionych dniach zmarli:

+ Joanna Dominiak, lat 79; + Małgorzata Fiedorowicz, lat 79; + Urszula Kopiec-Mazurek, lat 80;

+ Eugeniusz Dobiegała, lat 90.