1. Nabożeństwa pasyjne sprawujemy w następującym porządku:

a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątki:

– dla wszystkich wiernych o 8:30 i 17:45,

– dla dzieci o 17:00,

b. Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o 17:00.

2. Dzieci z klas od 0 do 6 zapraszamy na rekolekcje wielkopostne. W tym roku odbywają się przez trzy kolejne niedziele: 8, 15 i 22 marca. W planie Msza Święta o 11:30, a następnie spotkanie rekolekcyjne w dolnym kościele.

3. Młodzież z klas 7 i 8 oraz ze szkół średnich przeżywać będzie rekolekcje w dniach od 29 marca do 1 kwietnia.

4. Zapraszamy na Jutrznię, czyli poranną modlitwę Kościoła, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) o 5:30 do domu parafialnego (sala nr 10). Modlitwę poprowadzą wspólnoty neokatechumenalne. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się z soboty na niedzielę, z 14 na 15 marca. Rozpoczęcie o 21:30 w sobotę.

6. Msza Święta w intencji uproszenia zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w niedzielę, 15 marca o 18:30.

7. Rozpoczynamy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących z naszej parafii. Kosz na niepsujące się produkty jest wystawiony przy chrzcielnicy. Prosimy też parafian o zgłaszanie do kancelarii  osób ze swojego otoczenia, które mogą potrzebować pomocy, a same o nią nie poproszą.

8. Wszystkich przeżywających kryzys małżeński zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w najbliższy poniedziałek. W planie: Msza Święta o 18:30, potem spotkanie w starej plebanii.

9. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego we wtorek, 10 marca o 15:30 w domu parafialnym, sala nr 8.

10. Zapraszamy seniorów na spotkanie Klubu Seniora w najbliższą środę o 9:00 w domu parafialnym.

11. Zapraszamy na pierwsze, organizacyjne spotkanie Parafialnego Klubu Wędrowców „Włóczykij”  w sobotę, 14 marca o 11:00 w sali nr 5. Chcemy dwa razy w miesiącu organizować wędrówki do ciekawych miejsc w naszym regionie.

12. Ósma Długodystansowa Droga Krzyżowa z Chyloni do Wejherowa, odbędzie się w sobotę, 28 marca. Zapraszamy do udziału. Można się już zgłaszać do biura parafialnego bezpośrednio lub przez e-mail.

13. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

14. Każdy kto indywidualnie chciałby udać się do Warszawy i wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w niedzielę, 7 czerwca 2020 r., już dziś proszony jest o zgłoszenie zapotrzebowania na kartę wstępu w biurze parafialnym. Zgłoszenia będziemy przyjmować do dnia 20 marca br.

15. Ks. Zbigniew Lorkowski organizuje letni wyjazd do Rumunii w terminie: 15-23 sierpnia. Szczegóły na informacjach wywieszonych w gablotach. Zapisy w biurze parafialnym lub bezpośrednio do ks. Zbigniewa na numer telefonu podany na plakacie.

16. W II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy już od wielu lat Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Kwesta na wsparcie polskich misjonarzy dzisiaj po każdej Mszy Świętej

W minionych dniach zmarli:

+ Maria Ekert, lat 88; + Bogdan Gabriel, lat 57.