1. Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa odbędzie się w dniach 7-14 lutego. Czeka nas wiele pięknych wydarzeń w ramach tego tygodnia w Trójmieście. Msza święta w intencji małżeństw, wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, odbędzie się w niedzielę, 9 lutego o 10:00.

2. Wspomnienie św. Błażeja obchodzić będziemy w poniedziałek, 3 lutego. Błogosławieństwo osób chorych na gardło odbędzie się na zakończenie Mszy Świętej.

3.Zapraszamy na Eucharystię przygotowaną przez Wspólnotę Szkoły Nowej Ewangelizacji Magnificat we wtorek o 19:15 w dolnym kościele.

4.W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy podczas całodziennej adoracji w intencji biskupów, prezbiterów, diakonów i osób konsekrowanych o nowe powołania do służby w Kościele oraz światło dla papieża na mianowanie w tym roku nowego arcybiskupa dla diecezji gdańskiej.

5.W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci i rodziców na Msze Świętą o 17:00. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek będzie od 7:30 do 8:15 i od 16:30 do 18:45.

6. Seniorów zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Seniora w najbliższą środę na 9:00 w domu parafialnym.

7.Zapraszamy singli, osoby które poszukują małżonka oraz tych, którzy są na etapie rozeznawania swojego powołania na spotkanie w formie agapy i ciekawego wykładu w niedzielę, 9 lutego o 16:00 w sali, w starej plebani, a następnie na modlitwę w intencji o dobrego męża i dobrą żonę o 18:30 w kościele. Spotkanie organizuje Wspólnota SNE Magnificat.

8. Rozpoczęły się próby muzyczne do Triduum Paschalnego. Osoby chętne do wzięcia udziału Diakonii Muzycznej Świętego Mikołaja prosimy o kontakt z panią Emilią, dyrygentką. Tel. do dyrygentki: 506 800 467.

9.Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy naukę śpiewu „Salve Regina”, to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych pieśni maryjnych na świecie. Tekst pieśni, jej tłumaczenie i kilka informacji o niej podajemy w biuletynie.

10.Organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Medjugorie w dniach 16-23 maja. Wylot z Gdańska. Szczegółowe informacje w biurze parafialnym.

11.Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

12. Przypominamy prośbę o niestawianie butów na klęcznikach ławek oraz o wyłączanie telefonów komórkowych przed wejściem do kościoła. Prosimy też mężczyzn o zatroszczenie się o zamykanie drzwi kościoła po wyjściu wiernych.

13.Dzisiaj odbędzie się kwesta na Zupę Chylońską i na inne działania Parafialnego Zespołu Caritas. Zupę Chylońską można również wspierać poprzez skarbonkę w dolnym kościele.

W minionych dniach zmarli:

+ Wanda Dziura, lat 85; + Jadwiga Guzińska, lat 86; + Krystyna Klas, lat 69;
+ Ryszard Zajt, lat 86.