1. Już dzisiaj zapraszamy na odpust i rekolekcje adwentowe w dniach 6-8 grudnia, które poprowadzi o. Tomasz Prajzendanc. W biuletynie podajemy plan rekolekcji.

2. Uroczystość św. Andrzeja Apostoła obchodzić będziemy w sobotę, 30 listopada. Zapraszamy tego dnia na Eucharystię o 8:00. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana z Liturgii pierwszej niedzieli Adwentu.

3. Modlitwa kanonami z Taizé i przygotowanie do Europejskiego Spotkania Młodych, dzisiaj, o godz. 19:30 do dolnego kościoła. Dzisiaj ostatni dzień zapisów na wyjazd. Informacje u ks. Grzegorza.

4.Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w dolnym kościele od poniedziałku do soboty, od 8:40 do 18:20.

5.Najbliższe spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” odbędzie się w poniedziałek, 25 listopada. Msza święta o 18:30 w kościele, a następnie o 19:15 spotkanie w sali, w starej plebanii.

6.Spotkanie zelatorów Róż Żywego Różańca we wtorek, 26 listopada o godz. 16:00 w sali nr 6 w domu parafialnym.

7.Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się we wtorek, 26 listopada o godz. 16:30 w domu parafialnym, w sali nr 8. Serdecznie zapraszamy nowych członków czcicieli Niepokalanej.

8. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w środę, 27 listopada  o 9:00 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi w podeszłym wieku. Spotkanie poprowadzi ks. Proboszcz Jacek na temat: „Jak dobrze przeżyć Adwent?”

9.Spotkanie dla mężczyzn z Kościelnej Służby „Semper Fidelis” i dwunastej, męskiej róży różańcowej odbędzie się w środę, 27 listopada po wieczornej Eucharystii w domu parafialnym (sala nr 4). Zapraszamy również nowe osoby.

10. Msza święta w intencji Apostolatu Maryjnego i ich rodzin, w rocznicę objawień Matki Niepokalanej św. Katarzynie, zostanie odprawiona w środę, 27 listopada o godz. 18:30. Po Eucharystii będzie można otrzymać Cudowny Medalik.

11.Katecheza wprowadzająca w Adwent dla członków neokatechumenatu z naszej diecezji i  wszystkich chętnych odbędzie się w czwartek, 28 listopada o 19:45 w górnym kościele.

12.Siostry Betlejemitki zapraszają do swojego klasztoru w Grabowcu, gdzie w sobotę, 30 listopada w godz. od 9:00 do 18:00, będzie można kupić: wyroby rzemiosła, świece, płaskorzeźby, różańce oraz świąteczne wypieki i syropy. Można wziąć udział we wspólnym wyjeździe autokarem, który wyruszy o godz. 9:00 spod naszego kościoła, następnie będzie do pokonania 1 km drogi przez las. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 15 zł.

13.Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w niedzielę, 1 grudnia o 16:00 w sali nr 4 w domu parafialnym.

14.Zakończyliśmy głoszenie katechez neokatechumenalnych, których owocem jest wzmocnienie siódmej wspólnoty o ponad 20 osób. Ta najmłodsza neokatechumenalna wspólnota liczy dzisiaj  ponad 40 osób. Dzisiaj kończy się wyjazdowy „weekend Alpha” dla uczestników naszej parafialnej Alphy, w której bierze udział 50 osób, w tym jeden ksiądz i jeden seminarzysta. Serdecznie dziękujemy wszystkim ewangelizatorom i ich pomocnikom za trud przepowiadania Słowa Bożego.

15.Dzisiaj w przedsionku kościoła można kupić kalendarze wydane przez seminarium oliwskie.

16.Kwesta do puszek na  spłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i innych budynków parafialnych odbywa  się dzisiaj po każdej Mszy Świętej.

W minionych dniach zmarli:

+ Maria Jasińska, lat 78; + Maria Bruch, lat 81;

+ Krzysztof Jarzmik, lat 66; + Franciszek Dąbrowski, lat 80.