1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Dzień Papieski, stąd po Mszy Świętej kwesta na stypendia dla ubogiej młodzieży. Stypendia, wypłacane są dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski i pozwalają im rozwijać swoje dary i talenty.

2. Nabożeństwa różańcowe sprawujemy w październiku codziennie o 17:45, a dzieci zapraszamy w poniedziałki i piątki na 17:00.

3.  Intencje mszalne na rok 2020 będziemy przyjmować od najbliższego poniedziałku w biurze parafialnym.

4.  Kartki na wypominki można wziąć dzisiaj z kościoła i od wtorku można je składać w biurze parafialnym.

5. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się z soboty na niedzielę, z 19 na 20 października. Rozpoczęcie w sobotę o 21:30. W przedsionku do dolnego kościoła będzie wyłożona, do czwartku włącznie, lista adoracyjna. Prosimy o wpisywanie się na poszczególne godziny. Adoracja odbędzie się tylko wtedy, gdy na każdą godzinę będą wpisane przynajmniej dwie osoby.

6. Msza Święta w intencji o uzdrowienie duszy i ciała będzie sprawowana w przyszłą niedzielę 20 października o 18:30. Po Eucharystii indywidulana modlitwa wstawiennicza. Zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących.

7.Diecezjalne spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się w parafii Chrystusa Odkupiciela na Żabiance w sobotę, 19 października o 10:00. Wspólny wyjazd ze stacji SKM Gdynia-Leszczynki o godz. 08:45.

8.Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na spotkanie dzisiaj, 13 października o 19:30 na starej plebanii.

9.Najbliższe Europejskie Spotkanie Młodych Taizé odbędzie się we Wrocławiu od 28 grudnia do 1 stycznia. Zapraszamy młodzież i dorosłych do 35 roku życia do wspólnego wyjazdu. Zapraszamy na spotkanie – modlitwę kanonami z Taizé dzisiaj, o godz. 19:30 do dolnego kościoła.

10. Zapraszamy na Katechezy Neokatechumenalne, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o 19:15 w dolnym kościele.

11.Wszystkich przeżywających trudności małżeńskie zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w najbliższy poniedziałek, 14 października o 19:15 w starej plebanii.

12.Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego we wtorek, 15 października o 15:30 w domu parafialnym, sala nr 8.

13.Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o 19:15 w dolnym kościele.

14.Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższą środę o godz. 9:00 w kawiarence parafialnej. Poprowadzi je Janusz Marmurowicz-Voss, nasz parafianin, który opowie o swojej niezwykle ciekawej wyprawie rowerowej do najdalej wysuniętych punktów geograficznych Polski.

15.Wieczór Modlitwy Młodych odbędzie się w piątek, 18 października w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie. Rozpoczęcie o godz. 19:00. Szczegółowe informacje u kl. Mateusza.

16.Ministranci sprzedają dzisiaj znicze przed kościołem i w ten sposób kwestują na swój fundusz ministrancki.

17. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają prace remontowe przy dolnym kościele, czy to przez dzisiejszą kolektę remontową, czy też wpłacając na konto parafialne.  

W minionych dniach zmarli:

+ Henryka Cetnarska, lat 83; + Longina Stanulewicz, lat 72;

+ Jan Liszewski, lat 72; + Andrzej Cieśluk, lat 77; + Tadeusz Kostera, lat 74.