1. Nabożeństwa różańcowe sprawujemy w październiku codziennie o 17:45, a dzieci zapraszamy w: poniedziałki i piątki na 17:00.

2. Święto patronalne Żywego Różańca obchodzić będziemy w poniedziałek, 7 października. Członków Żywego Różańca i wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło zapraszamy tego dnia na różaniec o 17:45 i Mszę świętą o 18:30.

3. Zapraszamy na Katechezy Neokatechumenalne, które rozpoczną się w poniedziałek, 7 października o 19:15 w dolnym kościele.

4. Spotkanie-warsztaty poświęcone nauczaniu papieża Franciszka, czyli Pierwsze Poniedziałki Papieskie, odbędzie się 7 października o 18:00 w starej plebanii. Tym razem tematem będzie „Zasada włączania – zagrożenie czy szansa?”. Obowiązują zapisy w biurze parafialnym. Koszt uczestnictwa 20 zł.

5. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższą środę, o godz. 9:00 w kawiarence parafialnej. Poprowadzi je dr Mariusz Kardas, historyk, na temat „80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej w odniesieniu do  Gdyni i Pomorza”.

6. Stowarzyszenie św. Mikołaja Biskupa zaprasza na zajęcia relaksacyjne dla seniorów. Ćwiczenia relaksacyjne mają na celu zmniejszenie napięcia nerwowego. Koszt 15 zł za 10 spotkań. Zapisy pod numerem tel. 506231537. Liczba miejsc ograniczona.

7. Członków Stowarzyszenia Św. Mikołaja Biskupa zapraszamy na ważne spotkanie w piątek, 11 października o godz. 19:30 w domu parafialnym, w sali nr 3.

8. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę, 13 października na Eucharystię o 18:30, a następnie dalsza część spotkania w starej plebanii.

9. Najbliższe Europejskie Spotkanie Młodych Taizé odbędzie się we Wrocławiu od 28 grudnia do 1 stycznia. Zapraszamy młodzież i dorosłych do 35 roku życia do wspólnego wyjazdu. Najbliższe spotkanie – modlitwa kanonami z Taizé odbędzie się w niedzielę, 13 października o godz. 19:30 w dolnym kościele.

10. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę do Izraela i Jordanii w dniach od 14 do 26 lutego 2020 r. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze parafialnym.

11. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej odbędzie się kwesta na wsparcie dzieła Zupy Chylońskiej i na działalność Parafialnego Zespołu Caritas.

12. Trwają prace izolacyjne i remontowe wokół nowej części kościoła, od strony ul. Młyńskiej, gdzie dochodziło do zalewania przez wodę deszczową dolnej zakrystii i innych pomieszczeń. Czeka nas poważny remont tej części budynku. Prosimy o wsparcie finansowe tych prac, szczególnie poprzez kolektę remontową w przyszłą niedzielę, 13 października. Można też wpłacać na ten cel na nowe konto parafialne, którego numer podajmy w biuletynie i na stronie internetowej.

W minionych dniach zmarli:

+ Kazimiera Gmerek, l. 91; + Beata Nawojczyk, l. 44;

+ Ludwika Wasilewska, l. 82; + Irena Bryłka, l. 84;

+ Hubert Miszewski, l. 76;