1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało) świętować będziemy w najbliższy czwartek, 20 czerwca. Msze święte w tym dniu o: 8:00, 10:00 w Parku Kilońskim, następna Msza Święta będzie po procesji tzn. ok. godz. 12:40 oraz wieczorem o 18:30.

2. Procesja rozpocznie się po Mszy świętej w Parku Kilońskim, a następnie przez ulicę Wiejską przejdzie na ul. Wejherowską, Starogardzką, Chylońską i poprzez ul. Św. Mikołaja wróci do kościoła. Ołtarze, oprócz tego w Parku Kilońskim, będą usytuowane na ul. Wejherowskiej i Chylońskiej. Wiernych prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy, strojeniu ulic i domów. 

3. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii świętej i dzieci „rocznicowe” biorą udział w procesji w swoich „pierwszokomunijnych” strojach. Zbiórka o godz. 9:45 przed ołtarzem w Parku Kilońskim.

4. Zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym oraz z klas I, II, III i IV, V do wzięcia udziału w sypaniu kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała i podczas oktawy. Próba we wtorek o godz. 17:30 przed kościołem. Prosimy o przynoszenie do zakrystii i biura kwiatów do sypania.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o 8:00 do wieczornej Eucharystii, jedynie w czwartek adoracja rozpocznie się po przyjściu procesji i potrwa aż do wieczornej Mszy świętej w dolnym kościele.

6. Parafialna piesza pielgrzymka do Wejherowa wyrusza dzisiaj o 13:00 z Wejherowa. Przybycie pielgrzymów do Chyloni około 18:00. Zapraszamy na szlak pielgrzymi lub do powitania pielgrzymki.

7. Ks. Wojciech wraz kolegami ze swojego rocznika będą świętowali, w naszej parafii, rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich w najbliższy wtorek, 18 czerwca o 18:30.

8. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek i wtorek według stałego porządku i dodatkowo w środę od 9:30 do 12:30. W czwartek, piątek i sobotę biuro będzie nieczynne.

9. Młodzi z naszego Klubu Młodzieżowego zapraszają na premierowy spektakl teatralny, którym to zwyciężyli przegląd teatralny Przetwornik. Spektakl odbędzie się w środę, 19 czerwca o godz. 19.15 w dolnym kościele. Wstęp wolny.

10. Spotkanie Klubu Seniora w środę o 9:00 w domu parafialnym.

11. Dzisiaj pod kościołem można otrzymać ulotkę o bezpłatnych badaniach układu kostnego. Badania odbędą się w poniedziałek od 10:00 w domu parafialnym.

12. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego wyjątkowo w niedzielę, 23 czerwca o godz. 15;30. Serdecznie zapraszamy.

13. Przy ulicy Działdowskiej, przed II Wojna Światową, nasi przodkowie ustawili pomnik z postacią Jezusa Chrystusa na upamiętnienie chylońskich ofiar wojen z okresu 1914-1920. Dzisiaj przed kościołem odbywa się kwesta na odnowienie tego najstarszego w Gdyni pomnika.

14. W dniach 23-25 września organizujemy autokarową pielgrzymkę, podczas której odwiedzimy sanktuaria i kościoły w Kaliszu, Częstochowie (2 noclegi), Krakowie, Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej, Gidlach i Toruniu. Koszt 300 zł. Informacje u ks. Grzegorza. Zapisy i wpłaty zaliczki 150 zł w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

15. Najbliższa środa to ostatni dzień roku szkolnego, stad życzymy nauczycielom i uczniom błogosławionego czasu wakacji.

16. Zapraszamy do obejrzenia nowej kuchni dla Parafialnego Zespołu Caritas. Można to uczynić po każdej Mszy Świętej. Jest ona umieszczona w zapleczu dolnego kościoła.

W minionych dniach zmarli:

+ Maria Szmidt, lat 83; + Elżbieta Kurr, lat 72; + Wiktor Augoff, lat 70;

+ Józef Szkodowski, lat 68; + Mirosław Świderski, lat 49; + Włodzimierz Zgliczyński, lat 76.