1. Podczas nabożeństw majowych, które sprawujemy w dni powszednie o 18:00, a w niedzielę o 20:30, czytamy najnowszą adhortację papieża Franciszka „Christus Vivit”.

2. Pierwsza Komunia Święta odbędzie się w naszej parafii w najbliższą sobotę, 11 maja o 11:00. Spowiedź dla dzieci i ich bliskich w piątek o 17:00.

3.Spotkanie dla dzieci klas IV przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 6 maja o 19:15 w kościele. Uroczystość rocznicowa będzie 19 maja o 11:30.

4. Nabożeństwo majowe w języku kaszubskim na wzgórzu św. Mikołaja odbędzie się w sobotę , 11 maja o 15:00.

5. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 8:30 do 18:20. W sobotę, 11 maja adoracja tylko do 15:30.

6. Spotkanie dla wszystkich, którzy przeżywają kryzysy małżeńskie odbędzie się w poniedziałek, 6 maja. W planie Msza Święta o 18:30 w kościele, a następnie spotkanie w starej plebanii.

7. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji „Magnificat” zaprasza na modlitwę uwielbienia we wtorek na 19:15 w dolnym kościele.

8. Członkowie Wspólnoty Dzieje 2 rozpoczną misję „od drzwi do drzwi” w domu przy ul. Wiejskiej 27 od środy, 8 maja. Prosimy o przyjęcie ewangelizatorów.

9. Spotkanie grupy inicjatywnej Przymierza Miłosierdzia odbędzie się w niedzielę, 12 maja o 16:30 w sali nr 3 domu parafialnego. Zapraszamy wszystkich, którzy zainteresowani są szukaniem swojego miejsca w Kościele.

10. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca. Zapraszamy młodzież do wspólnego wyjazdu – pielgrzymki. Informacje i zapisy u ks. Grzegorza poprzez e-mail: g.franciszekmalinowski@gmail.com.

11. W przyszły weekend, 10-12 maja, odbędzie się w naszej parafii Kurs Nowe Życie można się jeszcze zapisać w biurze parafialnym lub przez stronę www.snegdansk.pl.

12. Festyn Jubileuszowy z okazji 10-lecia Stowarzyszenia Św. Mikołaja Biskupa i srebrnego jubileuszu kapłaństwa ks. Proboszcza Jacka odbędzie się w sobotę, 25 maja. W planie: Msza Święta o 13:00 w kościele, a następnie piknik w Parku Kilońskim oraz koncert m.in. Basi Kawy. Serdecznie zapraszamy.

13. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na kolektę remontowo-inwestycyjną. W minionych dniach zapłaciliśmy 19 tys. zł. za prace kamieniarskie przy wejściu do zaplecza dolnego kościoła. Trwają prace w tworzącej się kuchni dla parafialnego Zespołu Caritas, a szczególnie dla dzieła Zupy Chylońskiej. Przypominamy, że na zapleczu dolnego kościoła otwarte są toalety.

W minionych dniach zmarli:

+ Bronisława Okrój, lat 96; + Ignacy Zwara, lat 88; + Józef Sobański, lat 84;