1. Nabożeństwa majowe sprawować będziemy w następującym porządku: w niedziele o 20:30, w pozostałe dni o 18:00.

2.  Uroczystość NMP Królowej Polski obchodzić będziemy w najbliższy piątek, 3 maja. Msze święte sprawować będziemy według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie Eucharystii o 17:00 w dolnym kościele. 

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w tym tygodniu od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem piątku, 3 maja. 

4. Spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar odbędzie się w poniedziałek, 29 kwietnia. Msza święta o 18:30 w kościele, następnie około 19:15, spotkanie w piwnicy starej plebanii. Spotkania mają charakter otwarty. 

5. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą.

6. Msza Święta „pierwszopiątkowa” z udziałem dzieci będzie sprawowana 3 maja o 11:30. 

7. Spotkanie dla Żywego Różańca odbędzie się w sobotę o 8:00. 

8. Zdających w tym roku egzaminy maturalne oraz ich bliskich zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę, 5 maja na 18:30, a po niej na specjalną modlitwę i indywidualne błogosławieństwo maturzystów.

9. Biuro parafialne w najbliższym tygodniu będzie czynne tylko w poniedziałek i  wtorek.

10. Piesza pielgrzymka do Wejherowa na odpust Trójcy Świętej odbędzie się w dniach 15-16 czerwca. Już dzisiaj zapraszamy i prosimy o zarezerwowanie sobie terminu. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Wojciech. Dziewczęta, które chciałyby nieść obraz prosimy o kontakt z Nikolą Czarnecką lub biurem parafialnym. W maju będziemy też zbierać intencje modlitewne na pielgrzymkę od tych, którzy nie będą mogli osobiście wyruszyć na szlak pielgrzymi.

11. Organizujemy, dnia 1 czerwca wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży w Lednicy. Informacje i zapisy u ks. Grzegorza.

12. Stary kościół pw. Najświętszej Maryi Panny w Gdyni zostanie podniesiony do godności Bazylki Mniejszej. Dokona tego nuncjusz apostolski w Polsce w sobotę, 4 maja o godz. 12:00. Ks. arcybiskup zaprasza gdynian na tę wyjątkową uroczystość.

13. Dzieci oraz grono pedagogiczne Przedszkola nr 27 przy ul. Wiejskiej zapraszają wszystkich parafian na festyn rodzinny w środę, 8 maja w godzinach od 15:00 do 17:00.

14. Dziś obchodzimy  święto patronalne Caritas, dlatego po każdej Mszy świętej, odbywa się kwesta na działalność Caritas Archidiecezji Gdańskiej, która prowadzi m.in. hospicjum św. Józefa w Sopocie i Centrum Pomocowe o. Pio w Cisowej.

15. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie we współtworzenie Liturgii Triduum Paschalnego: pani zakrystiance, Diakonii Muzycznej Świętego Mikołaja, chłopcom i dziewczętom z Liturgicznej Służby Ołtarza, panom starszym ministrantom , szafarzom oraz służbie męskiej „Semper Fidelis”, wszystkim grupom duszpasterskim i wspólnotom oraz wszystkim wiernym, którzy zaangażowali się w życie parafii w minionych dniach. Piękne relacje zdjęciowe można obejrzeć na naszej stronie internetowej, są tam też, dzięki działalności Głosu Mikołaja, nagrania śpiewów diakonii i homilii.

W minionych dniach zmarli:

+ Adela Białas, lat 88; + Marian Bruch, lat 84;

+ Tadeusz Witkowski, lat 86; + Kazimierz Kowalski, lat 63;