1. Bierzmowanie dla młodzieży i dorosłych odbędzie się w naszej parafii w środę, 15 maja. Osoby dorosłe, które chciałyby przystąpić do tego sakramentu,  zapraszamy w ramach przygotowania do udziału Kursie Nowe Życie, który odbędzie się w naszej parafii w terminie 10-12 maja. Należy zgłosić się do biura parafialnego przynosząc akt Chrztu Świętego.

2. W pierwszy piątek, 1 marca będzie okazja do Spowiedzi Świętej od 7:30 do 8:15 i od 16:30 do 18:30.

3.  Msza Święta „pierwszopiątkowa” z udziałem dzieci będzie sprawowana 1 marca o 17:00.

4. Modlitwa osób zaangażowanych w dzieło Duchowej Adopcji odbędzie się w piątek o 17:45 w dolnym kościele.

5. Spotkanie dla Żywego Różańca w sobotę. Msza Święta o godz. 8:00, a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie w dolnym kościele.

6. Spotkanie z rodzicami młodzieży klas 3 gimnazjum przygotowującej się do Bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 3 marca po Mszy o godz. 17 w dolnym kościele.

7. Przygotowanie do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, będzie w przyszłą niedzielę, 3 marca po Mszy Świętej o godz. 11:30 w domu parafialnym sala nr 8.

8. Młodzież zapraszamy na spotkania Ruchu Lednickiego w poniedziałki o godz. 19:15 w starej plebanii. 

9. Spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego. W planie Msza święta o 18:30 w kościele, a następnie dalsza część spotkania w sali, w starej plebanii. Zapraszamy wszystkich, także pojedyncze osoby, przeżywające kryzys w swoim małżeństwie.

10. Seniorów zapraszamy na bal na zakończenie karnawału w najbliższy wtorek o godz. 16:00 w kawiarence domu parafialnego. Wstęp wolny.

11. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się we wtorek, 22 stycznia o godz. 16:30 w domu parafialnym, w sali nr 8. Serdecznie zapraszamy nowych członków czcicieli Niepokalanej.

12. Trwa ewangelizacja „od drzwi do drzwi”. Członkowie IV Wspólnoty Neokatechumenalnej podejmą ją w najbliższy czwartek. Natomiast członkowie wspólnoty „Dzieje 2” ewangelizują w środę, w domu przy ul. Wiejskiej 7. Prosimy o życzliwe przyjęcie ewangelizatorów.

13. Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Gdańskiej na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 9 marca. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Grzegorza.

14. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na piękny koncert muzyki uwielbienia w wykonaniu: Olgi Boczar, Agnieszki Musiał, Małgorzaty Hutek i muzyków instrumentalistów. Odbędzie się on w Dzień Kobiet, 8 marca o 19:30.  Wstęp wolny.

15. Rozpoczęły się próby muzyczne do Triduum Paschalnego. Osoby chętne do wzięcia udziału w Diakonii Muzycznej Świętego Mikołaja prosimy o kontakt z panią Emilią, dyrygentką. Tel. do dyrygentki:  506 800 467.

16. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

17. Klub Młodzieżowy bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli młodych podczas ubiegłotygodniowego kiermaszu. Młodzież zebrała ponad 700 zł. na letni wyjazd wakacyjny.

18. Za tydzień w niedzielę, 3 marca gościć będziemy ks. biskupa Kazimierza Wilikasielca z Pińska na Białorusi. Nasz gość będzie głosił Słowo i kwestował na rzecz odbudowy kościołów w diecezji pińskiej. W związku z tym kwesta na Zupę Chylońską i na działalność parafialnego Caritas odbędzie się w 3 niedzielę miesiąca, 17 marca. Kolekta inwestycyjna na remont zaplecza dolnego kościoła będzie 10 marca.

19. Prezydent Miasta Gdyni zachęca mieszkańców miasta do udziału w VI edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty można składać do 18 marca w Urzędzie Miasta.

20. Zespół szkół Katolickich im. Św. Jana Pawła II w Gdyni Obłużu informuje rodziców i uczniów o rozpoczynającej się rekrutacji do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego na rok szkolny 2019/2020. Dzień otwarty w sobotę, 2 marca w godzinach 9:00-15:00. Gdyński KATOLIK to bezpłatna szkoła o wysokim poziomie kształcenia i wychowania w duchu chrześcijańskim.

W minionych dniach zmarli:

 + Jadwiga Drenda, lat 89; + Barbara Ellert, lat 90; + Jadwiga Luchowska-Kuchnowska, lat 83;

+ Jadwiga Urbańska, lat 78; + Wilhelm Szurmiej, lat 91.