1.  Msze święte roratnie sprawujemy w tym tygodniu od poniedziałku do soboty o 6:45. Dzieci zapraszamy w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, a po Eucharystii Parafialny Zespół Caritas przygotowuje dla dzieci kakao w domu parafialnym.

2. Na sobotnie roraty o 6:45 zapraszamy młodzież i dorosłych.

3. Jutrznia, czyli poranna modlitwa Kościoła, sprawowana jest od poniedziałku do piątku o 5:30 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich chętnych. Modlitwa trwa ok. 40 min.

4. W poniedziałek, 24 grudnia będziemy sprawować Msze święte w następującym porządku: 6:45 i 8:00 (Liturgie adwentowe). A wieczorem: Msza Święta wigilijna o 16:00 z udziałem dzieci. W nocy zaś zapraszamy na tradycyjne Msze Pasterskie o 22:00 i 24:00.

5. Kolejne spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar odbędzie się w poniedziałek, 17 grudnia o 18:30 – Eucharystia, a następnie druga część spotkania o 19:15 w piwnicy starej plebanii.

6. Spotkanie opłatkowe Apostolatu Maryjnego odbędzie się we wtorek, 18 grudnia o godz. 16:30 w domu parafialnym, w sali nr 8. Serdecznie zapraszamy nowych członków czcicieli Niepokalanej.

7. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na Msze świętą we wtorek na 19:15 do dolnego kościoła.

8. Zapraszamy do spowiedzi świętej przed Świętami od piątku do soboty: rano przed Roratami oraz przed Mszą świętą o 8:00 oraz od 18:00 do 18:45. Szczególną okazją do spowiedzi będzie nabożeństwo pokutne ze spowiedzią świętą w piątek, 21 grudnia o 19:15 w górnym kościele. To nabożeństwo pozwoli nam głębiej przeżyć spowiedź.

9. Koncert kolęd „Betlejem w Gdyni”, odbędzie się 10 stycznia w Hali Gdynia Arena. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej.

10. Już dzisiaj zapraszamy osoby samotne na wieczerzę wigilijną, 24 grudnia na 18:00 do domu parafialnego. 

11. Nasza parafia włącza się do akcji „Ogrzewanie Zimy”. Jeśli ktoś ma kurtkę, płaszcz lub sweter zimowy w dobrym stanie i chciałby je przekazać potrzebującym, to może przynieść owe rzeczy do Parku Kilońskiego i powiesić na drzewach od strony ul Lubawskiej. Akcja rozpocznie się w sobotę, 22 grudnia o 12:00. Jeśli rzeczy pozostaną to odbieramy je w niedzielę o godz. 17:00. Osoby potrzebujące zapraszamy do korzystania z tej akcji.

12. W tym roku zamiast darów rzeczowych dla osób potrzebujących prosimy o jałmużnę pieniężną dla ubogich, którą można wrzucić do skarbonki umieszczonej pod figurą św. Antoniego z tyłu kościoła.

13. Świece wigilijne Caritas można nabyć dzisiaj po Mszy świętej, a opłatek u pana organisty na chórze.

14. List księdza proboszcza na tegoroczną Kolędę można wziąć dzisiaj ze stolików z tyłu kościoła. Jest on też dostępny w biurze parafialnym i na parafialnej stronie internetowej. Plan Kolędy do 19 grudnia umieszczony jest w biuletynie, druga część kolędy rozpocznie się od 27 grudnia.

15. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru czasopisma biblijnego „Galilea”, który poświęcony został tematyce chrześcijańskiej radości.

16. Kwesta na wyjazd młodzieży do Panamy odbywa się dzisiaj po każdej Mszy Świętej. Zachęcamy również do przekazywania osobistych intencji, które młodzież zabierze ze sobą do Panamy.

W minionych dniach zmarli:

+ Józefa Lendo, lat 93; + Wiesława Kuhn, lat 84; + Władysława Miotke, lat 87;

+ Jan Trzmiel, lat 88; + Janusz Chrzanowski, lat 63.