1.      Święto Andrzeja Apostoła obchodzić będziemy w piątek, 30 listopada. Msze Święte tego dnia o 8:00 i 18:30. Będzie to dzień imienin naszego pana organisty, o którym pamiętajmy tego dnia w modlitwie.

2.      Już dzisiaj zapraszamy dzieci na Roraty. Rozpoczniemy je w poniedziałek, 3 grudnia o 6:45. Po Mszy Świętej będzie tradycyjnie kakao. Dorosłych zapraszamy na roraty, ze względu na rekolekcje, dopiero po Odpuście.

3.      Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w sobotę, 1 grudnia o 18:30, a następnie podczas każdej Eucharystii w niedzielę, 2 grudnia. Poprowadzi je diakon Marcin Gajda, cieniony rekolekcjonista, teolog i psychoterapeuta oraz autor i wykonawca pięknych pieśni religijnych. Rekolekcje potrwają do środy, 5 grudnia włącznie. 6 grudnia przeżywać będziemy święto parafialne – odpust, któremu przewodniczyć będzie niezwykle miły gość – bp Krzysztof Włodarczyk z Koszalina. Plan rekolekcji i odpustu zamieszczony jest w biuletynie i na stronie internetowej parafii.

4.      Jednym z wniosków ostatniej Parafialnej Rady Duszpasterskiej jest prośba o zachowanie instrukcji korzystania z domu parafialnego, która można wziąć z koperty przy drzwiach wejściowych do budynku.

5.      Spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 26 listopada. Msza święta o 18:30 w kościele, a następnie o 19:15 spotkanie w piwnicy starej plebanii.

6.      Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji <Magnificat> zaprasza na modlitwę uwielbienia w najbliższy wtorek o 19:15 w dolnym kościele.

7.      Klub Seniora zaprasza na bal Andrzejkowy w środę, 28 listopada. Rozpoczęcie o godz. 16:00 w kawiarence domu parafialnego.

8.      Spotkanie dla Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 grudnia. W planie: o 8:00 Msza święta, a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie około 8:40 w dolnym kościele.

9.      W tych dniach obchodzimy 25 rocznicę ustanowienia pierwszych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w Archidiecezji Gdańskiej. Jest to okazja, by podziekować wszystkim szafarzom za ich gorliwą posługę w naszej parafii. 25 lat temu zostali promowani przez ks. Arcybiskupa Gocłowskiego: Śp.  Jan Hyży, śp. Franciszek Sommer, Stanisław Skłodowski i Franciszek Kulaszewicz oraz Norbert Bastian.

 10.  Jak co roku organizujemy Wigilię dla samotnych . Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę, 5 grudnia o 19:30 w kawiarni domu parafialnego.

W minionych dniach zmarli:

+ Teresa Mrówka, lat 90; + Marek Smułka, lat 68; + Alojzy Chabrowski, lat 87;

+ Dariusz Antkowiak, lat 50; + Marek Grzegowski, lat 59