1. Dzisiaj obchodzimy Drugi Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek zaprasza nas do solidarności z ludźmi ubogimi. Zachęcamy do przeczytania w internecie Orędzia na ten dzień oraz wsparcia naszego parafialnego dzieła,  tzn. Zupy Chylońskiej poprzez osobiste włączenie się lub wsparcie finansowe. Zbliża się zima i chcielibyśmy oprócz żywności zakupić np. buty i kurtki dla potrzebujących. W minionych dniach został zakupiony nowy garnek, termos na zupę i inne akcesoria ze względu na powiększenie się grupy potrzebujących. 

2.  Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy sprawowana jest w środy o 8:00 i 18:30, a Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Maryi śpiewamy w soboty o 7:40.

3. Najbliższe spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” odbędzie się w poniedziałek, 26 listopada. Msza święta o 18:30 w kościele, a następnie o 19:15 spotkanie w piwnicy starej plebanii.

4. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego we wtorek, 20 listopada o godz. 15:30 w domu parafialnym.

5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się we wtorek, 20 listopada o godz. 16:30 w domu parafialnym, w sali nr 8. Serdecznie zapraszamy nowych członków czcicieli Niepokalanej.

6. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższa środę o 9:00 w domu parafialnym.

7. Pan Andrzej Kałdowski, organista chyloński roznosi opłatki na stół wigilijny w naszej parafii.

8. Prosimy o zamykanie drzwi ze względu na włączone ogrzewanie dolnego i górnego kościoła.

9. Przypominamy, że z inicjatywy Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji,  można skorzystać z projektu pod nazwą „Dom Łaski”,  w naszej starej plebanii, w każdy drugi poniedziałek miesiąca, w godz. od 17:00 do 20:00. Dom Łaski to odpowiedź na rosnące  potrzeby całościowej pomocy w ich zmaganiach psychiczno-duchowych. Zespół psychologów, mediatorów, psychoterapeutów pracując w atmosferze wiary i modlitwy wraz z kapłanem stają w gotowości by otoczyć Cię odpowiednią opieką,  pokazać prawidłowe kierunki rozwoju i towarzyszyć ci w drodze. Projekt jest bezpłatny dzięki życzliwości Proboszcza i zespołu wolontariuszy. Konsultacje psychologiczne, rozmowa z księdzem, mediacje małżeńskie lub rodzinne, okazja do spowiedzi czy modlitwy wstawienniczej mogą Ci na nowo zapalić nadzieję w Chrystusie i dodać sił do życia. Nie noś ciężarów nie do uniesienia. Podziel je z nami. Spotkajmy się… Zgłoszenia przyjmuje ks. Zbigniew Wądrzyk 791-306-192.

10. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” za ofiary przeznaczone na remont zaplecza dolnego kościoła i pokrycie kosztów bieżącego utrzymania parafii. Za ogrzewanie budynków parafialnych w październiku zapłaciliśmy 5600 zł, a za wywóz śmieci z cmentarza parafialnego w ostatnich tygodniach ponad 8000 zł. Koszty utrzymania parafii są więc duże, datego tym bardziej składamy podziekowanie wszystkim wspierającym naszą „mikołajową” parafię.

11. Młodzież wyjeżdżająca w styczniu do Panamy kwestuje na swoją pielgrzymkę dzisiaj po każdej Mszy Świętej.

W minionych dniach zmarli:

+ Jan Weier, lat 80;

+ Włodzimierz Sobczyński, lat 76;

+ Marcin Adamczak, lat 31.