1. Święto Przemienia Pańskiego obchodzić będziemy w poniedziałek,6 sierpnia. Msze Święte w naszej parafii tego dnia o 8:00 i 18:30. Suma odpustowa w parafii przy ul. Kcyńskiej w poniedziałek o 18:00.

2. Spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar odbędzie się w poniedziałek, 13 sierpnia o 19:15 w piwnicach starej plebanii.

3. Zapraszamy na pieszą, trzeźwościową pielgrzymkę z Oliwy do Matemblewa. Pielgrzymka wyruszy w środę, 15 sierpnia o 14:00 spod Katedry Oliwskiej. Po przyjściu do Matemblewa planowana jest Msza Święta.

4. Wspólnota Chrystus Powróci organizuje możliwość przeżycia biblijnego Szabatu – czasu świętowania i odpoczynku. Będzie okazja poznania żydowskiego sposobu świętowania szabatu. Spotkaniu towarzyszyć będzie wprowadzenie teologiczne autorstwa Adama Dylusa, będzie posiłek i modlitwa uwielbienia. Spotkanie odbędzie się w piątek, 10 sierpnia w kawiarni, w domu parafialnym. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu 519-121-010 i email: gopszczola@gmail.com.

5. Po raz drugi będziemy gościli Jean-Marie Setbon, ortodoksyjnego rabina, który przeszedł na katolicyzm. Spotkanie na temat powołania mężczyzny w tradycji żydowsko-chrześcijańskiej odbędzie się w środę, 15 sierpnia o 19:30 w domu parafialnym.

6. Już dzisiaj informujemy, że katechezy neokatechumenalne rozpoczną się w naszej parafii 10 września, a Kurs Alpha – 1 października.

7. Kwesta na rzecz wsparcia dzieci z naszej świetlicy socjoterapeutycznej, na Zupę Chylońską i na inne działania Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej.

W minionych dniach zmarli:

+ Stefania Pranschke, lat 81;

+ Tadeusz Tołoczko, lat 71.