1.    Dzisiaj rozpoczęły się parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Plan rekolekcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych zawarty jest w biuletynie i na stronie internetowej. W poniedziałek będzie dzień spowiedzi świętej: od 7:30 do 10:15 i od 17:30 do 19:30 i 19:30 – 20:30 (dolny kościół)

 2.   Akatyst ku czci św. Józefa zostanie wykonany w poniedziałek, 19 marca o 19:30. Serdecznie zapraszamy.

 3.   Koncert Agnieszki Fiuk zatytułowany „Ocalona” na podstawie biblijnych psalmów Dawida odbędzie się we wtorek o 19:30 w kościele.

 4.   W piątek odbędą się jeszcze nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 8:30, 17:00 z udziałem dzieci, o 17:45 i 19:30 w dolnym kościele. Najbliższe nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 17:45 poprowadzi Hanna Pasterny, osoba niewidoma. Pani Hanna poprowadzi również tego dnia warsztaty dla księży na temat osób niewidomych.

 5.  Ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odbędzie się w przyszłą niedzielę o 17:00.

 6. Jutrznię sprawujemy od poniedziałku do piątku o 5:30 w sali nr 10, w domu parafialnym.

 7. Ks. Arcybiskup zaprasza mieszkańców Gdyni na drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie nabożeństwa przy kościele NMP w piątek o godz. 18:00.

 8.  Z racji Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej uroczystość Zwiastowania Pańskiego zostaje przeniesiona na poniedziałek, 9 kwietnia, tego dnia będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

 9. Kurs Nowe Życie odbędzie się w naszej parafii, w dniach 6-8 kwietnia. Zapraszamy do uczestnictwa osoby, które chciałby doświadczyć tego, że krok wiary daje nowe spojrzenie. Zapisy na Kurs Nowe Życie w biurze parafialnym.

 10.  Szósta, Długodystansowa Droga Krzyżowa z Chyloni do Wejherowa odbędzie się w sobotę, 24 marca. Rozpoczniemy Mszą świętą w dolnym kościele o 4 rano. Następnie ruszamy w grupach około 10 osobowych. Idziemy w ciszy. Po drodze zatrzymujemy się 14 razy, by rozważać mękę Pańską. Będą też postoje, by się posilić (wtedy jest czas na rozmowę). Przychodzimy do Wejherowa, do kościoła św. Anny około 13:00. Trasa liczy około 30 km. Warto zabrać ze sobą latarkę. Chcemy, jako organizatorzy wiedzieć, ile mniej więcej osób pragnie pójść, więc prosimy o zgłoszenie się do Biura Parafialnego bezpośrednio lub przez e-mail.

11.  Młodzież z Klubu Młodzieżowego przygotuje palmy na najbliższą niedzielę. Będzie ich można wesprzeć po każdej Mszy Świętej , gdyż  kwesta do puszek, w Niedziele Palmową, przeznaczona będzie na Klub Młodzieżowy i na wyjazd na Światowe Dni Młodych do Panamy.

12.  Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. KRS 0000343609.

13.  Serdecznie „Bóg zapłać” za ofiary składane na dzisiejsza kolektę przeznaczoną na wymianę ławek na chórze.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Krystyna Grzela, lat 77; + Zofia Bogdanowicz, lat 84; + Renata Grobelniak, lat 65;

+ Urszula Kurr, lat 61; + Krystyna Sarnowska, lat 78; + Alicja Gruchała, lat 80;

+ Andrzej Nieradko, lat 52;