1. W niedzielę, 18 marca rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych zawarty jest w biuletynie i na stronie internetowej.

2. O. Remigiusz Recław, jezuita, będzie gościem w naszej parafii w najbliższy czwartek, 15 marca. O. Remigiusz wygłosi homilię podczas wieczornej Eucharystii oraz powie konferencje po Mszy Świętej.

3. Droga Krzyżowa ulicami parafii rozpocznie się w najbliższy piątek, 16 marca o 19:15 w kościele. Następnie pójdziemy ulicami: Św. Mikołaja, Opata Hackiego, Zamenhofa i Św. Mikołaja. W najbliższy piątek odbędą się jeszcze nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 8:30 i 17:00. 

4. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 17:00.

5. Kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się z soboty na niedzielę, z 17 na 18 marca. Rozpoczęcie adoracji w sobotę o 21:30. Serdecznie prosimy o wpisywanie się na listę adoracyjną.

6. Msza święta w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 18 marca o 18:30.

7. Jutrznię sprawujemy od poniedziałku do piątku o 5:30 w sali nr 10, w domu parafialnym.

8. Zapraszamy na spotkania Klubu Seniora w poniedziałek o 16:00 i w środę o 9:00 do domu parafialnego.

9. Spotkanie dla młodych, którzy chcieliby wyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Panamy odbędzie się w wtorek, 13 marca o 19:15 w domu parafialnym.

10.  Ze względu na rekolekcje parafialne spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego odbędzie się wyjątkowo we wtorek, 13 marca o 15:30 domu parafialnym, sala nr 8.

11.  Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” odbędzie się w środę, 14 marca po Mszy wieczornej w kawiarence domu parafialnego. Zapraszamy na spotkanie również nowe osoby.

12.  Już dzisiaj zapraszamy na Długodystansową Drogę Krzyżową z Chyloni do Wejherowa w sobotę, 24 marca. Rozpoczniemy Mszą świętą w dolnym kościele o 4 rano. Następnie ruszamy w grupach około 10 osobowych. Idziemy w ciszy. Po drodze zatrzymujemy się 14 razy, by rozważać mękę Pańską. Będą też postoje, by się posilić (wtedy jest czas na rozmowę). Przychodzimy do Wejherowa, do kościoła św. Anny około 13:00. Trasa liczy około 30 km. Warto zabrać ze sobą latarkę. Chcemy, jako organizatorzy wiedzieć, ile mniej więcej osób pragnie pójść, więc prosimy o zgłoszenie się do Biura Parafialnego bezpośrednio lub przez e-mail.

13. Członkowie Wspólnoty Dzieje 2 podejmą ewangelizację w domu przy ulicy Wiejskiej 3 od 14 marca. Serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie ewangelizatorów.

14.  Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. KRS 0000343609

15. Serdecznie „Bóg zapłać” za ofiary składane na dzisiejsza kolektę remontowo-inwestycyjną

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Zofia Jackiewicz;

+ Maria Knapik, lat 95;

+ Helena Kupis, lat 78;

+ Elżbieta Wurm, lat 75;

+ Adam Krzyżyk, lat 82;.