1. Wszystkich przeżywających kryzysy w małżeństwie zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” w poniedziałek, 8 stycznia. Msza święta o 18:30, a następnie około 19:15 spotkanie w piwnicy starej plebanii.

2. Diakonia Muzyczna Św. Mikołaja rozpoczyna próby przed Triduum Paschalnym. Najbliższa próba odbędzie się w sobotę, 13 stycznia o 16:30 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą śpiewać i grać podczas najważniejszych Świąt chrześcijańskich.

3. Śpiewanie kolęd z Diakonią Muzyczną Św. Mikołaja odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia, po Mszy świętej o 10:00.

4. Koncert kolęd „Betlejem w Gdyni”, odbędzie się 14 stycznia w Hali Gdynia Arena. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej.

5. Z radością informujemy, ze nasza parafianka, Małgorzata Chojnowska, inicjatorka i koordynatorka „mikołajowego” Klubu Seniora oraz zaangażowana w dzieło „Zupy Chylońskiej”, została laureatką pomorskiej nagrody ”Pro Ecclesia et populo”. Wręczenie nagrody odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, w niedzielę, 7 stycznia o 17:00.

6. Dzisiaj, po Mszy świętej, odbędzie się kwesta na działalność charytatywną Parafialnego Zespołu Caritas, m.in. na dzieło Zupy Chylońskiej oraz na wsparcie dzieci i młodzieży, którymi opiekuje się Stowarzyszenie Świętego Mikołaja. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne.

7. W przyszłą niedzielę, tj. 14 stycznia, będziemy przeżywać Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Odpowiadając na apel papieża Franciszka, pragniemy zjednoczyć się we wspólnej modlitwie sprawując okolicznościową Mszę Świętą za Uchodźców i Wygnańców w sobotę o 19:30 w dolnym kościele oraz w niedzielę o 10:00 i 18:30 w górnym kościele. Do udziału w tych Mszach świętych zapraszamy wszystkich, którym nie jest obcy los drugiego człowieka. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z powodu wojny zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów. 

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Irena Remus, lat 70;

+ Edmund Pruss, lat 90;

+ Henryk Stolz, lat 61;

+ Krzysztof Baborowski, lat 81;

+ Krzysztof Młynarski, lat 58;

+ Wiktor Melnyk, lat 93.