1. Pierwszy Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę, 19 listopada. Zachęcamy, by tego dnia zaprosić kogoś ubogiego lub samotnego na obiad.

2. Nasza parafia chce podjąć wezwanie papieża Franciszka, by spotkać się z ubogimi poprzez przygotowanie i zjedzenie z nimi posiłku np. zupy. Pragniemy, by było to dzieło całej naszej parafii. Wszystkich, którzy chcieliby spotkać się z ubogimi i pragnęliby się zaangażować w przygotowanie cotygodniowego posiłku, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek, 16 listopada o 19:15 w kawiarni, w domu parafialnym.

3.Spotkanie dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o 19:30 na plebanii.

4. Parafialna Rada Duszpasterska spotka się w niedzielę, 19 listopada o 16:30 w kawiarni parafialnej.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w dolnym kościele od poniedziałku do soboty, od 8:40 do 18:15.

6. Całonocna adoracja odbędzie się z soboty na niedzielę, z 18 na 19 listopada. Rozpoczęcie w sobotę o 21:30. Przez cały tydzień, w przedsionku dolnego kościoła, wyłożona zostanie lista adoracyjna na która prosimy, by się wpisywać. Od listopada całonocna adoracja odbywać się będzie raz w miesiącu.

7.  Dzieci z podstawówki zapraszamy na spotkanie nowej grupy – Wspólnoty Dziecięcej w sobotę o 10:00 do sali nr 8 w domu parafialnym.

8. Msza Święta w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała sprawowana będzie w przyszłą niedzielę, 19 listopada o 18:30.

9. Wspólnota Dzieje 2 rozpoczęła ewangelizację w domu przy ul. Opata Hackiego 25. Serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie ewangelizatorów.

10. Pan Andrzej Kałdowski, nasz organista, rozpoczął roznoszenie opłatków wigilijnych.

11. Wznawia działalność Diakonia Muzyczna Św. Mikołaja. Wszystkich, którzy chcieliby śpiewać i grać zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 19 listopada na godz. 16:00 do domu parafialnego (sala nr 10).

12. Bardzo ciekawe spotkanie na temat : „Zrozumieć dojrzale Boże Narodzenie” odbędzie się w poniedziałek, 20 listopada o 18:00 w domu parafialnym. Gościć będziemy przedstawiciela wspólnoty żydów mesjańskich z Jerozolimy, który opowie o starotestamentalnym święcie Światła (Chanuka).

13. Planujemy zorganizowanie wyjazdu na rocznicę powstania Radia Maryja do Torunia. Termin: 2 grudnia. Koszt: 55 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

14. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na kolektę remontowo-inwestycyjną. W najbliższych dniach zostaną wymienione okna w dolnej zakrystii. Chcemy również wymalować tę zakrystię. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na renowację ławek w kościele. Do tej pory na rzecz renowacji ławek przekazaliśmy stolarzowi 162 tys. zł. Ławki w górnym kościele kosztować będą ok. 200 tys. zł.  Czeka nas jeszcze wymiana ławek i siedzisk na stopniach w dolnym kościele.

15. Przeżywamy dziś dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Kwesta na rzecz chrześcijan na Bliskim Wschodzie dzisiaj po każdej Mszy świętej.

W minionych dniach zmarli:

+ Józef Lewandowski, lat 89; + Lucjan Wiśniowski;