1. Ostatnie nabożeństwa różańcowe odbędą się w poniedziałek i wtorek.

2. Uroczystość Wszystkich Świętych świętować będziemy we środę, 1 listopada. Msze święte tego dnia będą sprawowane o 8:00, 10:00, 11:30 i 18:30.  

3. Uroczystości na cmentarzu parafialnym przy ul. Pelplińskiej rozpoczną się o godz. 14:30 procesją modlitewną, a następnie zostanie odprawiona Msza Święta przy kaplicy cmentarnej. Ofiary zbierane na cmentarzu przeznaczone będą na utrzymanie i porządkowanie cmentarza. (W ostatnich dniach zapłaciliśmy około 6 tys. zł za wycinkę drzew). Od godz. 10:00 do 14:30 trwać będą modlitwy za zmarłych na cmentarzu. 

4. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, zapraszamy na Msze święte o 8:00 i 18:30. Po wieczornej Eucharystii procesja do figury św. Józefa i modlitwa z zmarłych mieszkańców Chyloni. Tego też dnia sprawować będziemy Mszę świętą na cmentarzu, przy kaplicy, o godz. 11:00.

5. Kartki na wypominki można składać dzisiaj po każdej Mszy świętej w biurze parafialnym. Za zmarłych będziemy się modlili w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, tzn. od 2 do 8. Msza św. za zmarłych wymienionych w wypominkach każdego dnia oktawy o 18:30, a w niedzielę o 10:00.

6. Zapraszamy do skorzystania ze Spowiedzi Świętej przed uroczystością Wszystkich Świętych. Będziemy spowiadali dodatkowo we wtorek od 17:30 do 18:30 w górnym i dolnym kościele.

7. Rodziny, które straciły kogoś bliskiego w tym roku zapraszamy w niedzielę, 5 listopada na Mszę świętą o 10:00 podczas której, jeszcze raz polecimy naszych bliskich miłosiernemu Bogu. Znakiem naszej modlitwy będą świece z naklejoną kartką zawierającą imię zmarłej osoby. Świece te prosimy o przyniesienie w procesji z darami. Prosimy o takie świece, które łatwo jest postawić na podłodze.

8. W środę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, a w pozostałe dni w zwyczajnych godzinach.

9. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie: Msza święta o 8:00, a następnie rozważanie biblijne i różaniec. Będzie to jednocześnie spotkanie dla członków Żywego Różańca.

10. Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią „Czy wystarczy być dobrym?” odbędzie się w niedzielę, 5 listopada o 16:00 w sali nr 10 domu parafialnego. Będzie możliwość kupna książek autorstwa naszego gościa.

11. Rycerze Kolumba i Apostolat Maryjny zbierają dzisiaj  podpisy jako poparcie dla projektu ustawy likwidującej dopuszczalność aborcji ze względu na chorobę dziecka, czyli tzw. aborcję eugeniczną, a w starym prezbiterium można dzisiaj zobaczyć ciekawe plakaty promujące życie ludzkie.

12. Klub Młodzieżowy Alternative organizuje zbiórkę dla zwierząt z „Ciapkowa”. Potrzebne są: karma dla psów i kotów, zabawki i piszczałki, koce. Wszystkie te rzeczy można składać do kartonów, które będą stały przy głównym wejściu do Stowarzyszenia św. Mikołaja biskupa i w Szkole Podstawowej nr 10 w Gdyni przy ul. Morskiej 192. Kartonu będą stały od 3 listopada do 2 grudnia.

13. Planujemy zorganizowanie wyjazdu na rocznicę powstania Radia Maryja do Torunia. Termin: 2.12.2017 r. Koszt: 55 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

14. Informujemy, że Biblioteka Chylonia (Filia nr 12, ul. Opata Hackiego 33) została ponownie otwarta od poniedziałku 23 października 2017 r. Ponowne otwarcie biblioteki spowodowane jest przesunięciem remontu całego budynku w ramach rewitalizacji dzielnicy na rok 2018.

15. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę na rzecz wymiany okien w dolnej zakrstii. Jeśli ktoś chciałby współfinansować te prace, to prosimy o kontakt z biurem parafialnym lub można wpłacać wsparcie na konto parafialne.

16. Kwesta na dofinasowanie wyjazdu młodych z Chyloni na Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędzie się dzisiaj po każdej Mszy świętej

W minionych dniach zmarli:

+ Janina Zerka, lat 106;

+ Zofia Drozd, lat 93;

+ Krystyna Idem, lat 74;

+ Damian Namaślak, lat 20.