1. Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Zespołu Wokalnego Simultaneo odbędzie się dzisiaj o 19:30 w naszym kościele. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

2. Ostatnie katechezy neokatechumenalne odbędą się w poniedziałek i czwartek o 19:15 w dolnym kościele. Wyjazd na rekolekcje, na zakończenie katechez, odbędzie się w dniach 27-29 października na Wyspę Sobieszewską. Jeśli ktoś chciałby pojechać, to prosimy o zgłoszenie się do ks. Wojciecha w najbliższy poniedziałek po katechezie.

3. Spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar odbędzie się w poniedziałek, 23 października. W planie Msza święta o 18:30, a następnie spotkanie w piwnicach starej plebanii

 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego czyli Stowarzyszenia Cudownego Medalika odbędzie się we wtorek, 24 października o godz. 16:30 w domu parafialnym, w sali nr 8. Serdecznie zapraszamy nowych członków czcicieli Niepokalanej.

5. Wszystkich seniorów zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora w środę o 9:00 do domu parafialnego. Temat spotkania, które poprowadzi ks. Proboszcz Jacek brzmi: Izrael – Ziemia Jezusa.

6. Trójmiejska Formacja Uwielbienia zaprasza muzyków amatorów i profesjonalistów na spotkanie w najbliższy piątek o 19:30 w starej plebanii.

7. W koszyku przy chrzcielnicy oraz w zakrystii wyłożone są kartki na „Wypominki za zmarłych”. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych składamy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

8. Intencje mszalne na cały rok 2018 będziemy przyjmować od najbliższego poniedziałku, 23 października. Nowością, którą chcemy wprowadzić będzie intencja zbiorowa za zmarłych w 3 czwartek miesiąca o 18:30. Prosimy też o jak najkrótsze sformułowanie intencji. Zarówno w intencji za zmarłych jaki i za żywych nie podajmy naszego pokrewieństwa w stosunku do osoby za którą zamawiamy Mszę Świętą. W Mszy dziękczynno-błagalnej prosimy też o jak najkrótsze sformułowania np. Dziękczynno-błagalna za Krystynę i Jana z okazji 35 rocznicy ślubu.

9. Rycerze Kolumba będą zbierali podpisy jako poparcie dla projektu ustawy likwidującej dopuszczalność aborcji ze względu na chorobę dziecka, czyli tzw. aborcję eugeniczną. Akcja odbędzie się w przyszłą niedzielę, 29 października po każdej Eucharystii. Prosimy o przyniesienie dowodów osobistych.  

10. Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn do Częstochowy „Oblężenia Jasnej Góry” odbędzie się w sobotę, 4 listopada. Koszt wyjazdu 135 zł wśród prelegentów będą między innymi abp Ryś i Jacek Pulikowski. Zapisy w biurze parafialnym.

11. Zamówiliśmy cztery nowoczesne okna aluminiowe do dolnej zakrystii. Mają one dużą powierzchnię, stad cena jest dosyć wysoka około 14 tysięcy zł. Za tydzień,  na ten cel, przeznaczona będzie kolekta. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć zakup tych okien, to prosimy o kontakt z biurem parafialnym. Można też wpłacić wsparcie na konto parafialne.

12. Polecamy nowe czasopismo wydawane przez Szkołę Biblijną Archidiecezji Gdańskiej najnowszy numer poświęcony jest świętom biblijnego Izraela. Cena 7,50.

13. Informujemy, że Biblioteka Chylonia (Filia nr 12, ul. Opata Hackiego 33) zostanie ponownie otwarta od poniedziałku,  23 października 2017 r. Ponowne otwarcie biblioteki spowodowane jest przesunięciem remontu całego budynku w ramach rewitalizacji dzielnicy na rok 2018.

14. Siostra Diana Jaks, dominikanka, pochodząca z naszej parafii, a pracująca na Łotwie, serdecznie dziękuje za ofiary zebrane na rzecz budowy nowego klasztoru. Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze wesprzeć siostry dominikanki na Łotwie mogą to uczynić poprzez wpłaty na konto: S. Diana Jaks, adres: Gantbu 120, Liepāja, LV-3411. Bank: SWEDBANK AS, LIEPĀJAS FIL., ADRES BANKU: TIRGONU 18 Nr konta: LV64HABA0551014343613; BIC/SWIFT: HABALV22. Wpłaty z dopiskiem – ofiara na budowę klasztoru.

W minionych dniach zmarł:

+ Janusz Matusiak, lat 84;