1. Spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” odbędzie się w poniedziałek, 25 września. W planie: Msza święta o 18:30, a następnie spotkanie w piwnicy starej plebanii.

2. Muzyków profesjonalistów i amatorów zapraszamy na spotkanie Trójmiejskiej Formacji Uwielbienia w piątek, 29 września o 19:30 w starej plebanii.

3. Już dzisiaj zapraszamy na 24 godzinne muzyczne uwielbienie Boga. Od godz. 12:00 w sobotę, 7 października do 12:00 w niedzielę, 8 października w dolnym kościele. Na rozpoczęcie każdej godziny modlitwy będzie odmawiana dziesiątka różańca i w ten sposób nasza parafia włączy się akcję „Różaniec do Granic”. 

4. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbywać się będzie w dwóch grupach, w poniedziałki, w sali nr 8:

– I grupa – chłopcy o godz. 16:00

– II grupa – dziewczynki o godz. 17:00

5. Katechezy Zwiastowania odbędą się w poniedziałek i czwartek o 19:15 w dolnym kościele. Można jeszcze dołączyć.

6. Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed wspomnieniem św. Siostry Faustyny rozpoczniemy we wtorek, 26 września. W dni powszednie o 15:00 w dolnym kościele, a w niedzielę o 9:30 przed Mszą świętą Na uroczystą Eucharystię zapraszamy 5 października na godz. 18:30.

7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się we wtorek, 26 września o godz. 16:30 w domu parafialnym, w sali nr 8. Serdecznie zapraszamy nowych członków czcicieli Niepokalanej.

8. Spotkanie Zelatorów Róż Żywego Różańca w czwartek, 28 września o godz. 16:30 w kawiarence, a diecezjalne spotkanie odbędzie się  w piątek, 29 września o 17:00 w Gdańsku w parafii przy. ul Łąkowej.

9. Liderów, animatorów, zelatorów, katechistów, odpowiedzialnych za wspólnoty i grupy, i wszystkie osoby zaangażowane w życie naszej parafii, zapraszamy na spotkanie z ks. dr Grzegorzem Strzelczykiem w niedzielę, 1 października o 15:30 w domu parafialnym. Aby przygotować się do spotkania zachcemy do przeczytania wywiadu z naszym gościem zamieszczonego w czasopiśmie „Więź”. Wywiad można otrzymać z biurze parafialnym lub poprzez e-mail.

10. Siostry Misjonarki organizują formację misyjno-ewangelizacyjną w formie 10 spotkań, w starej plebanii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 7 października o 19:30.

11. Nowa edycja kursu pisania ikon, rozpocznie się 14 października. Warsztaty odbywać się będą w soboty w godz. od 10-14. Kurs poprowadzi Anna Kinowska, ikonopisarka. Szczegółowe informacje i zapisy tel. 602-430-032, e-mail: bardzoprosze.ikony@gmail.com

12. Ogłoszenie Rady Dzielnicy. W dniach od 18 września do 2 października na stronie www.bo.gdynia.pl można zagłosować w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Spośród projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę, zachęcamy do głosowania na projekt „Aktywna Chylonia”, który zakłada budowę bieżni lekkoatletycznej i skoczni wokół boiska przy Szkole Podstawowej nr 10. Obiekt będzie dostępny dla każdego mieszkańca Gdyni.

Dzielnica, która uzyska najwyższą frekwencję w głosowaniu może zrealizować 2 najwyżej ocenione przez mieszkańców projekty.

13. Pogrzeb śp. Prof. Jana Ciechowicza odbędzie się we wtorek, 26 września. Msza święta o godz. 11:00, a następnie pogrzeb na Cmentarzu Witomińskim.

14. Dzisiaj odbywa się kwesta na wyjazd młodzieży chylońskiej na Światowe Dni Młodych w Panamie.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Marianna Kołodziej, lat 85; + Irena Nowak, lat 87; + Anna Żebrowska, lat 90.