1. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przeżywać będziemy we wtorek, 15 sierpnia. Msze św. sprawować będziemy według porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Eucharystii będziemy błogosławić kwiaty, owoce i zioła.

2. Msza święta z modlitwą o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 20 sierpnia o 18:30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie w najbliższym tygodniu od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem wtorku, w godzinach od ok. 8:30 do 18:30.

4. Weekendowe rekolekcje „Życie w Duchu Świętym” prowadzone przez wspólnotę Dzieje II odbędą się w dniach 25 – 27 sierpnia. Rozpoczęcie w piątek, 25 sierpnia o 19:30, w Klubie Muzycznym w starej plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

5. Zapraszamy na pieszą, trzeźwościową pielgrzymkę z Oliwy do Matemblewa. Pielgrzymka wyruszy we wtorek, 15 sierpnia o 14:00 spod Katedry Oliwskiej.
W Matemblewie, po przyjściu pielgrzymów, rozpocznie się Pierwszy Kongres Trzeźwościowy Archidiecezji Gdańskiej. O 18:00 planowana jest Eucharystia.

6. Trójmiejskie Uwielbienie planuje zorganizowanie w naszej parafii, po raz drugi,  24-godzinnego muzycznego uwielbienia Boga. Odbędzie się ono w październiku,
a jego hasło przewodnie, na wzór Maryi,  brzmieć będzie: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Zeszłoroczne 24-godzinne uwielbienie zebrało w dolnym kościele wielu wiernych. Dzięki gościnności parafian, którzy włączyli się w to dzieło wszystkie przybyłe zespoły mogliśmy serdecznie ugościć. Chcielibyśmy by i tym razem był to piękny czas wspólnej modlitwy, dlatego z myślą o jak najlepszej jakości muzycznej, Trójmiejskie Uwielbienie chciałoby zadbać o możliwie dobrą obsługę akustyczną wydarzenia, co jednak wiąże się z koniecznością poniesienia konkretnych, niemałych kosztów. We wtorek, 15 sierpnia, po Mszach Świętych odbędzie się kwesta na ten cel, za wszelką pomoc materialną, jak również za wsparcie modlitewne, już teraz dziękujemy. 

7. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary składane na dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną.

 Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Maria Pażotka-Lipińska, lat 71;

+ Stefania Maciejewska, lat 77.