1. Zapraszamy do akcji Parafialnego Zespołu Caritas: „Tornister pełen uśmiechów”. Tego, kto chciałby wyposażyć tornister dla jednego z dzieci, prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

2.  Spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar odbędzie się w poniedziałek, 7 sierpnia. Msza święta w intencji chylońskiego ogniska Sychar o 18:30, a następnie spotkanie w piwnicach starej plebanii.

3.  Zapraszamy na nocną adorację Najśw. Sakramentu z soboty na niedzielę, z 12 na 13 sierpnia. Rozpoczęcie w sobotę o 21:30. W przedsionku do dolnego kościoła będzie wyłożona lista adoracyjna, serdecznie prosimy o zapisywanie się. Jeśli na liście nie będzie przynajmniej dwóch nazwisk o każdej godzinie, to ze względów bezpieczeństwa, nocna adoracja nie będzie się mogła odbyć.

4.  Ks. Wojciech zaprasza ministrantów, ich najbliższych oraz inne chętne osoby na jednodniowy spływ kajakowy rzeką Piaśnicą:  od jeziora żarnowieckiego do Dębek,  w środę, 9 sierpnia.  Wyjazd spod kościoła o 9:00, powrót między 16-17. W programie także ognisko na koniec spływu. Zapisy i szczegóły u ks. Wojciecha dziś po Mszach świętych.

5. Zapraszamy na pieszą, trzeźwościową pielgrzymkę z Oliwy do Matemblewa. Pielgrzymka wyruszy we wtorek, 15 sierpnia o 14:00 spod Katedry Oliwskiej. W Matemblewie, po przyjściu pielgrzymów, rozpocznie się Pierwszy Kongres Trzeźwościowy Archidiecezji Gdańskiej. O 18:00 planowana jest Eucharystia.

6. Kwesta na rzeczy wsparcia dzieci ze świetlicy i na działalność Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Edyta Borkowska, lat 89;

+ Helena Nowacka, lat 69;

+ Maria Wrycza, lat 76.

Od 1 sierpnia,  po Liturgii Mszy Świętej,  odmawiamy 

modlitwę zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie:

„Dziś jestem przy Tobie, Bogurodzico, Maryjo, i serce swe zwracam ku nadziei, jaką Ty dla mnie jesteś – ku najmocniejszej i najpewniejszej kotwicy. Oddaję Ci serce, umysł, ciało, całego siebie, czcząc Cię – wedle swych sił – psalmami, hymnami i pełnymi Ducha pieśniami. Przyjmij mą dobrą wolę; daj zbawienie, wolnego od namiętności ducha i od chorób ciało, rozwiąż trudności, wyjednaj pokój życia, światło ducha. Zapal miłość ku Twemu Synowi, spraw – niech Mu się podoba moje życie. Amen”.