1. Spotkania Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” odbędą się 10 i 24 lipca o 19:15 w piwnicach starej plebani.

2. Zaprzysiężenie pierwszych Rycerzy Kolumba w naszej parafii obędzie się w poniedziałek, 26 czerwca. Jeśli ktoś z mężczyzn chciałby jeszcze dołączyć, to prosimy dzisiaj o kontakt z ks. Proboszczem.

3. Informujemy, że w lipcu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 9:15 do 10:15. W lipcu też prosimy nie załatwiać spraw związanych z cmentarzem parafialnym.

4. W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek.

5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego czyli Stowarzyszenia Cudownego Medalika odbędzie się we wtorek, 27 czerwca o godz. 16:30 w domu parafialnym, w sali nr 8. Serdecznie zapraszamy nowych członków czcicieli Niepokalanej.

6.Autokarowa pielgrzymka do Św. Lipki i Gietrzwałdu wyjedzie we wtorek o 6:00.

7. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła obchodzić będziemy w czwartek. Msze święte o 8:00 i 18:30.

8. Spotkanie dla Żywego Różańca w sobotę o 8:00.

9. W naszej parafii nastąpią zmiany personalne. Od 1 lipca ks. Jan Minkiewicz i ks. Zbigniew Lorkowski podejmują posługę w nowych parafiach. Serdecznie dziękujmy im za czteroletnią, gorliwą pracę. Do naszej wspólnoty przychodzą: ks. Wojciech Ulasiński i ks. Adam Kroll.

10. W czwartek zakończyliśmy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy: budowniczym ołtarzów, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich mamom, niosącym sztandary i feretron, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej i wszystkim uczestnikom procesji eucharystycznych.

11. Wyjeżdżających na pielgrzymkę na Podlasie i do Wilna zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19:15 do kawiarenki. Na tym spotkaniu będzie można jeszcze zapisać się na wyjazd. Natomiast spotkanie po pielgrzymce na Jasną Górę i do Krakowa odbędzie się w piątek,
30 czerwca o godz. 19:15 również w kawiarence. Znaleziono portfel jednego z uczestników wyjazdu, który będzie do odbioru na spotkaniu.

12. Z radością informujemy, że w lipcu odbędzie się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią. Szczegółowe informacje podamy wkrótce. Natomiast rekolekcje adwentowe i odpust poprowadzi o. Adam Szustak.

13. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone, tydzień temu, na sfinansowanie renowacji i wymiany ławek w kościele w kwocie 10 tysięcy zł. Do tej pory zebraliśmy 102 tysiące złotych na ten cel. Na początku lipca zostanie wstawionych ponad dwadzieścia nowych ławek w środkowej nawie.

14. Kwesta do puszek na spłacenie orkiestry wyniosła 1200 zł oraz jeden z darczyńców, pan Jan, wpłacił 2000 zł. Serdecznie dziękujemy za troskę o to dzieło pielgrzymkowe. Orkiestrze zapłaciliśmy 3400 zł + 200 zł za samochód.

15. Dzisiaj odbędzie się kwesta na wyjazd chylońskiej młodzieży na światowe Dni Młodych w Panamie na początku 2019 roku. Do tej pory zebraliśmy na ten cel 10200 zł.

16. Na czas wakacji życzymy dzieciom, młodzieży i nauczycielom wielu radości i dobrego wypoczynku.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Kazimiera Wrońska, lat 83; + Elżbieta Lipska, lat 57; + Zbigniew Zarach, lat 63;