1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało) świętować będziemy w najbliższy czwartek, 15 czerwca. Msze święte w tym dniu o: 8:00, 10:00 w Parku Kilońskim, następna Msza Święta będzie po procesji tzn. ok. godz. 13:00 oraz wieczorem o 18:30.

2. Procesja rozpocznie się po Mszy świętej w Parku Kilońskim, a następnie przez ulicę Wiejską przejdzie na ul. Wejherowską, Starogardzką, Chylońską i poprzez ul. Św. Mikołaja wróci do kościoła. Ołtarze oprócz tego w Parku Kilońskim, będą usytuowane na ul. Wejherowskiej i Chylońskiej. Wiernych prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy, strojeniu ulic i domów.

3. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii świętej i dzieci rocznicowe biorą udział w procesji w swoich „pierwszokomunijnych” strojach. Zbiórka o godz. 9:45 przed ołtarzem w Parku Kilońskim.

4. Zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym oraz z klas I, II, III i IV do wzięcia udziału w sypaniu kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała i podczas oktawy. Próba we wtorek o godz. 17:30 przed kościołem. Prosimy o przynoszenie do zakrystii i biura kwiatów do sypania.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o 8:00 do wieczornej Eucharystii, jedynie w czwartek adoracja rozpocznie się po przyjściu procesji i potrwa aż do wieczornej Mszy świętej w dolnym kościele.

6. Parafialna piesza pielgrzymka do Wejherowa wyrusza dzisiaj o 13:00 z Wejherowa. Przybycie pielgrzymów do Chyloni około 19:30. Zapraszamy na szlak pielgrzymi lub do powitania pielgrzymki.

7. Ks. Jan Minkiewicz, wraz z kolegami z roku, obchodzić będzie 8 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Uroczystość odbędzie się w najbliższy wtorek podczas Mszy świętej o 18:30. Będzie to również okazja, by podziękować ks. Janowi za cztery lata posługi w naszej parafii w związku z przejściem ks. Jana, od 1 lipca, do nowej parafii.

8. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca o 16:00 w kawiarence domu parafialnego.

9. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek i wtorek według stałego porządku i dodatkowo w środę od 9:30 do 12:30. W czwartek, piątek i sobotę biuro będzie nieczynne.

10. Ostatnia Msza święta w tym roku szkolnym w dolnym kościele będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 18 czerwca o 17:00. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

11. Ks. Arcybiskup wypromował dzisiaj czterech mężczyzn z naszej parafii na Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Zostaną oni przedstawieni parafianom w czwartek podczas Mszy świętej o 10:00, w Parku Kilońskim.

12. Pielgrzymka do Częstochowy i Krakowa wyjeżdża w piątek, 16 czerwca o godz. 7:00 sprzed kościoła.

13. „Brat naszego Boga”, sztuka teatralna autorstwa Karola Wojtyły, zostanie wystawiona w kościele św. Jana Chrzciciela, w Chyloni, w sobotę, 17 czerwca o godz. 17:00.

14. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca, kolekta przeznaczona będzie na sfinansowanie renowacji ławek w naszym kościele. Odbędzie się też kwesta do puszek na spłacenie orkiestry pielgrzymki do Wejherowa.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Irena Matras, lat 80;

+ Alojzy Wiśniewski, lat 69.