1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy je w dni powszednie po wieczornej Eucharystii, a w niedzielę po Mszy świętej o 10:00.

2. Rocznica pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca o 11:30. Na tę Mszę Św. przychodzimy w albach. Próba przed uroczystością w piątek, 9 czerwca o 17:30, a od 18.00 spowiedź dla dzieci i rodziców.

3. Parafialna piesza pielgrzymka do Wejherowa odbędzie się w sobotę i niedzielę (10 i 11 czerwca). Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki w sobotę o 7:00. Powrót z Wejherowa, spod kościoła św. Anny, w niedzielę o 13:00. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Jan i ks. Proboszcz.

4. Ze względu na pieszą pielgrzymkę do Wejherowa spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostało przesunięte na niedzielę, 18 czerwca o 16:00.

5. Nie będzie Mszy świętej w dolnym kościele o 17:00 w przyszłą niedzielę, 11 czerwca ze względu na Pieszą Pielgrzymkę do Wejherowa. Młodzież i dorosłych zapraszamy na tę Eucharystię jeszcze 18 czerwca.

6. Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 5 czerwca. W planie: Msza święta o 18:30, a następnie o 19:15 spotkanie w piwnicach starej plebanii. Spotkania mają charakter otwarty.

7. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na Mszę świętą w najbliższy wtorek na 19:15 do dolnego kościoła.

8. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę na Podlasie i do Wilna, odbędzie się we wtorek, 6 czerwca o 19:15 w kawiarence. Na spotkaniu będzie można jeszcze zapisać się na wyjazd.

9. Dla dzieci pierwszokomunijnych organizujemy pielgrzymkę do Swarzewa, wyjazd w środę, 7 czerwca o 8:00 sprzed kościoła. Informacje u ks. Zbigniewa.

10. Ministrantów i tych którzy chcieliby służyć do Mszy św. zapraszamy na zbiórkę w piątek, 9 czerwca o 19:15 w kościele.

11. Wspólna kwesta na działalność Parafialnego Zespołu Caritas i na wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w ramach Dnia Dziękczynienia, dzisiaj po każdej Mszy świętej.

12. Całonocna adoracja Najśw. Sakramentu odbędzie się w najbliższy weekend, z soboty na niedzielę (10/11 czerwca). Rozpoczęcie adoracji w sobotę o 21:30 w dolnym kościele.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Teresa Klupp, lat 89; + Gertruda Plec, lat 85; + Maria Fojtuch, lat 88;  

+ Robert Mejer, lat 41; + Zygmunt Krause, lat 84; + Henryk Kankowski, lat 49.

 


CENTRALNE UROCZYSTOŚCI XXX ROCZNICY POBYTU

JANA PAWŁA II W GDYNI

11 czerwca 2017

Zapraszamy na uroczystości z okazji 30. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Gdyni, które odbędą się w niedzielę, 11 czerwca br. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni przy ul. Świętojańskiej.

Modlitwom jubileuszowym przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański.

Program uroczystości jest następujący:

godz. 10.00 – Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa

Tak jak przed 30 laty obecna również będzie figura Matki Boskiej Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza.

Po Mszy Świętej na placu przed kościołem przy pomniku św. Jana Pawła II odsłonięcie i poświęcenie Epitafium upamiętniającego pobyt Papieża w Gdyni.

Uroczystości uświetni Kompania Honorowa i Orkiestra Marynarki Wojennej oraz Cappella Gedanensis.

godz. 16.00 – Koncert na Skwerze Kościuszki pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz Polskiego Chóru Kameralnego.

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski na placu przed Kolegiatą