1. Nabożeństwa majowe sprawujemy w jeszcze w poniedziałek i wtorek o 18:00, a w środę o 20:30.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy od czwartku, w dni powszednie po wieczornej Eucharystii, a w niedzielę po Mszy świętej o 10:00.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

a. W pierwszy czwartek miesiąca podczas adoracji w dolnym kościele módlmy się w intencji księży, seminarzystów i o nowe powołania do służby w Kościele.

b. Okazja do spowiedzi świętej będzie w piątek, 2 czerwca od 16:00 do 18:30. Między 16 a 17 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież z gimnazjum.

c. Msza święta z okazji pierwszego piątku z udziałem dzieci w piątek o 17:00.

4. Modlitwa osób zaangażowanych w dzieło duchowej adopcji odbędzie się w piątek o 17:45 w dolnym kościele.

5. Spotkanie dla Żywego Różańca odbędzie się w sobotę, 3 czerwca o 8:00.

6. Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną: ks. Zbigniew w sobotę, 3 czerwca; ks. Jan według stałego porządku; ks. Proboszcz w środę, 14 czerwca.

7. Za tydzień obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na ogólnodiecezjalne czuwania w sobotę, w gdańskich kościołach stacyjnych. Plan czuwania podany jest na plakatach. O godz. 24:00 zostanie sprawowana uroczysta Eucharystia w Bazylice Mariackiej.

8. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca o 16:00.

9. Parafialna piesza pielgrzymka do Wejherowa odbędzie się w sobotę i niedzielę, 10/11 czerwca. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na pielgrzymi szlak. Tak jak w poprzednich latach pielgrzymce towarzyszyć będzie orkiestra. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Jan Minkiewicz.

10. Dla dzieci pierwszokomunijnych organizujemy pielgrzymkę do Swarzewa, wyjazd w środę, 31maja. II grupa wyjedzie w środę, 7 czerwca. Wyjazd dla obydwu grup o godz. 8:00. Zapisy u ks. Zbyszka.

11. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu we wtorek, 27 czerwca. Koszt wyjazdy: 60 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

12. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na sfinansowanie renowacji ławek w naszym kościele. Dziękujemy wszystkim za troskę piękno naszej świątyni. W czerwcu, według zapowiedzi stolarza, pojawią się nowe ławki w drugim środkowym rzędzie. Jednocześnie prosimy o niestawiane butów na klęcznikach w nowych ławkach.

 13. Kwesta na dofinasowanie wyjazdu młodych z Chyloni na Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędzie się dzisiaj po każdej Mszy świętej.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Katarzyna Kurr, lat 31;

+ Krystyna Nowak, lat 70;

 + Andrzej Lueck, lat 71.