1. Nabożeństwa majowe sprawujemy w następującym porządku: w środy i niedziele o 20:30, w pozostałe dni o 18:00.

2. W minioną sobotę odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieciom gratulujemy i zapraszamy na Biały Tydzień, do piątku włącznie, na Eucharystię o 18:30.

3. Diakon Damian Martyka, nasz parafianin, przyjmie święcenia kapłańskie w najbliższą sobotę o godz. 9:00 w Katedrze Oliwskiej. Mszę Świętą prymicyjną odprawi w niedzielę, 21 maja o 13:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do tej wielkiej radości. Prymicja rozpocznie się procesją z plebanii do kościoła na którą prosimy o przygotowanie chorągwi i feretronów. Na zakończenie Liturgii ks. Damian udzieli indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.

4. Zapraszamy na ewangelizację w centrum Gdyni, którą przygotowały wspólnoty neokatechumenalne dzisiaj ok. 16:00 na Skwerze Kościuszki.

5. Klubu Seniora zaprasza na spotkanie z dietetykiem panią Ewą Dygaszewską w najbliższą środę o 9:00.

6. Mężczyzn, którzy chcieliby poznać działalność katolickiej formacji Rycerzy Kolumba zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjno-organizacyjne w najbliższy czwartek, 18 maja na 19:15 do kawiarni w domu parafialnym. Rycerze Kolumba to organizacja licząca ponad 1,5 miliona członków na całym świecie, z ciekawą formacją i podejmująca ważne zadania w Kościele i świecie. Powstała w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX wieku.

7. Czciciele Miłosierdzia Bożego spotykają się w piątek, 19 maja o godz. 15:30 w domu parafialnym.

8. Organizujemy pielgrzymkę dla młodzieży na Lednicę. Wyjazd w nocy z piątku na sobotę, 2/3 czerwca. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Jana.

9. Przypominamy o możliwości udziału w pielgrzymce do Częstochowy i Krakowa w dniach 16-18 czerwca 2017. Podczas pielgrzymi nawiedzimy też Sanktuarium bł. Salomei i Tyniec. Koszt wyjazdu 250 zł bez wyżywienia. W związku z koniecznością rezerwacji noclegów prosimy o zgłaszanie się do piątku, 19 maja. Zapisy w biurze parafialnym.

10. Msza święta z modlitwą w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana wyjątkowo w czwartą niedzielę miesiąca, 28 maja o 18:30.

11. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na kolektę remontowo-inwestycyjną. W minionych dniach wstawione zostało jedenaście nowych ławek, a stare ławki zostały przeniesione na chór, gdzie odnowiona została również podłoga. Kolekta na dalsze prace renowacyjne ławek odbędzie się za dwa tygodnie, 28 maja. Dotychczas na prace stolarskie przeznaczyliśmy 82 tysiące złotych. Całość prac związanych z wymianą i renowacją ławek wyniesie około 200 tysiecy.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Renata Cyza, lat 68; + Hildegarda Szatanik, lat 79; + Anna Sinicka, lat 77;

+ Ewa Suszek, 87; + Alfons Heinowski, lat 74; + Gerard Wejher, lat 75.