1. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się od poniedziałku do soboty od 8:30 do 18:30.

Natomiast całonocna adoracja odbędzie się z soboty na niedzielę, z 29 na 30 kwietnia. Rozpoczęcie o 21:30 w sobotę, w dolnym kościele.

2. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 19:30 do dolnego kościoła.

3. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na próby przed uroczystością przyjęcia Pierwszej Komunii św. do górnego kościoła:

· Grupa I (klasa III a, c i d) w poniedziałek, środę i piątek na godz. 17:00;

· Grupa II (klasy III b i e oraz dzieci z innych szkół) we wtorek i czwartek na godz. 17:00 oraz w piątek na godz. 16:00.

4. Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zaprasza na spotkanie w najbliższy poniedziałek, 24 kwietnia. W planie: Eucharystia o 18:30 w kościele, a następnie, około 19:15, spotkanie w piwnicach starej plebanii. Spotkania mają charakter otwarty.

5. Wspólnota Dzieje 2 rozpocznie ewangelizację w domu przy ul. Opata Hackiego 23. Serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie ewangelizatorów.

6. Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę, 30 kwietnia. 10 minut przed każdą Eucharystią zaśpiewamy dwie zwrotki Hymnu do Ducha Świętego i zostanie odczytany fragment Listu do Galatów.

7. Zapraszamy na ewangelizację Gdyni opartą na proklamacji Słowa Bożego, świadectwie i modlitwie na Skwerze Kościuszki w centrum naszego miasta. Od dzisiaj przez 5 kolejnych niedziel o 15:30. Ewangelizację poprowadzą trzy parafie, gdzie działają wspólnoty neokatechumenalne m.in. parafia św. Mikołaja.

8. Przypominamy o możliwości wyjazdu na 7 dniową pielgrzymkę do Wilna w dniach 08-14 lipca. W planie między innymi Sokółka, Grabarka, Wigry oraz Supraśl. Koszt: 850 zł. Zapisy i wpłata zaliczki w wysokości 200 zł, w biurze parafialnym.

9. Dzisiaj w całej Polsce odbywa kwesta do puszek na rzecz pomocy ofiarom wojny w Syrii. Serdecznie prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Zachęcamy też do akcji pomocy Rodzina Rodzinie, chodzi o pomoc konkretnej rodzinie z Syrii. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie rodzinarodzinie.caritas.pl. Ci, którzy nie mają dostępu do internetu mogą, w biurze parafialnym, otrzymać wydrukowane deklaracje, które umożliwią wsparcie konkretnej rodziny.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Danuta Graban, lat 78; + Irena Rączka, lat 88; + Józefa Buczyńska, lat 80;

+ Danuta Ramotowska, lat 64; + Edmund Bochentin, lat 80; + Leon Pacek, lat 66.