1. Dzisiaj rozpoczęły się parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Plan rekolekcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych zawarty jest w biuletynie i na stronie internetowej. W poniedziałek będzie dzień spowiedzi świętej: od 7:30 do 10:15 i od 17:30 do 19:30 i 19:30 – 20:30 (dolny kościół). Spotkania rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży z gimnazjum odbywać się będą w domu parafialnym.

2. Ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odbędzie się w przyszłą niedzielę o 17:00.

3. Droga Krzyżowa w piątek o: 8:30, 17:00 (z udziałem dzieci), 17:45 i 19:30 (w dolnym kościele)

4. Jutrznię sprawujemy od poniedziałku do piątku o 5:30 w sali nr 10, w domu parafialnym.

5. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, którą poprowadzi małżeństwo z Trójmiejskiej Formacji Uwielbienia, dzisiaj, 2 kwietnia o 19:30 w dolnym kościele.

6. Zapraszamy na kolejną całonocną adorację z 8 na 9 kwietnia, która rozpocznie się w sobotę o 21:30.

7. W pierwszy czwartek miesiąca zachęcamy do modlitwy, podczas adoracji, o nowe powołania do życia konsekrowanego i do kapłaństwa.

8. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy dzieci do udziału w Drodze Krzyżowej o 17:00, podczas której będzie możliwość przystąpienia do Komunii Świętej. Dzieci spowiedź świętą w tym tygodniu będą miały w piątek od 16:00 do 17:00.

9. Ks. Arcybiskup zaprasza mieszkańców Gdyni na drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie nabożeństwa przy kościele NMP w piątek, 7 kwietnia o godz. 18:00.

10. Piąta, Długodystansowa Droga Krzyżowa z Chyloni do Wejherowa odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 kwietnia. Rozpoczniemy ją Mszą świętą o 4:00 rano w dolnym kościele. Następnie, w grupach około 10 osobowych, wyruszymy lasami do Wejherowa. Przewidywana godzina dotarcia do kościoła św. Anny to 13:00. Zapisy w tym tygodniu w biurze parafialnym lub poprzez e-mail (kancelaria@swmikolaj.org)

11. Spotkanie mężczyzn z „Semper Fidelis” odbędzie się w środę, 5 kwietnia po wieczornej Mszy św. w kawiarence domu parafialnego.

12. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższą środę o 9:00. Podczas spotkania będzie możliwość zapisania się na wspólne wyjście do kina na film „Chata”, które odbędzie się w poniedziałek, 10 kwietnia.

13. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek, 6 kwietnia o 19:30 w dolnym kościele.

14. Organizujemy w naszej parafii 7 dniową pielgrzymkę do Wilna w dniach 08-14 lipca. W planie między innymi Sokółka, Grabarka, Wigry oraz Kruszyniany. Koszt: 850 zł. Zapisy w biurze parafialnym. W związku z rezerwacją noclegów prosimy o szybkie zapisy i zaliczkę 200 zł.

15. Przypominamy o możliwości wyjazdu do Ziemi Świętej organizowanego przez Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne Caritas. Termin: 9-16.10.2017. Koszt: 3 590 zł i 200 USD. Zawiązała się już grupa na tę pielgrzymkę z naszej parafii, ale można jeszcze dołączyć.

16. Kurs Nowe Życie odbędzie się w naszej parafii, w dniach 28-30 kwietnia. Zapraszamy do uczestnictwa osoby, które chciałby doświadczyć tego, że krok wiary daje nowe spojrzenie. Zapisy na Kurs Nowe Życie w biurze parafialnym.

17. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w każdy czwartek w biurze parafialnym.

18. Konfesjonał w dolnym kościele został przebudowany. Została w nim zamontowana ławka dla tych, którzy mają trudność w uklęknięciu przy kratkach konfesjonału.

19. Dzisiaj odbywa się na całym Pomorzu akcja Pola Nadziei, czyli kwesta na hospicja. Za tydzień kolekta remontowo-inwestycyjna, która polecamy hojności wiernych.

20. Nowopowstająca Szkoła Podstawowa nr 52 w Gdyni prowadzi rekrutację do klas „0”, I, IV i IV sportowych na rok szkolny 2017/2018. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na stronie internetowej: www.sp52gdynia.eu

21. Fundacja Adaptacja serdecznie zaprasza na koncert charytatywny na rzecz seniorów, który odbędzie się 4 kwietnia 2017 roku, o godzinie 16:00 przy ulicy Chylońskiej 217 w Gdyni (siedziba Fundacji). Koncert odbędzie się w ramach działalności Klubu Seniora. Wstęp wolny

22. Klub Młodzieżowy Alternative zaprasza na świąteczny kiermasz, który odbędzie się 9 kwietnia przed kościołem po każdej Mszy Świętej. Podczas kiermaszu młodzież będzie zbierać na wakacje w zamian oferując swoje wypieki i dzieła artystyczne.

W minionych dniach zmarli:

+ Wanda Fedorowicz, lat 72; + Weronika Należna, lat 86;

+ Zygmunt Kohnke, lat 81; + Jarosław Rytt, lat 55; + Jerzy Napierała, lat 59 i  + Lili Pietrzak.