1. Od dzisiaj obowiązuje nowy grafik liturgiczny. W dni powszednie sprawujemy Msze święte o 8:00 i 18:30, a w niedziele o: 8:00, 10:00, 11:30, 13:00, 17:00 w dolnym kościele i 18:30.

2. Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli tzw. „Święto Trzech Króli” świętować będziemy w najbliższy piątek, 6 stycznia. Msze św. w porządku niedzielnym. Będzie również Eucharystia o 17:00 w dolnym kościele.

3.Orszak Trzech Króli ulicami Gdyni wyruszy sprzed kościoła Najświętszej Marii Panny o godz. 12:15.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem piątku, 6 stycznia.

5. W związku z pobytem w naszej parafii o. Bernarda i o. Brunona mamy możliwość przyjęcia dodatkowych intencji mszalnych na Eucharystię o godz. 8:00 w miesiącu styczniu. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji Magnificat zaprasza na Eucharystię we wtorek o 19:15 w dolnym kościele.

7. Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca odbędzie się w piątek, 6 stycznia o godz. 15:00 w domu parafialnym.

8. Próba Diakonii Muzycznej Św. Mikołaja odbędzie się w sobotę, 14 stycznia o 16:00 w domu parafialnym.

9. Szczegółowy plan Kolędy, do 13 stycznia, wywieszony jest w gablotach i umieszczony jest na stronie internetowej.

10. Przepiękny koncert kolęd „Betlejem w Gdyni” w wykonaniu zespołu TGD, Kuby Badacha, Natalii Niemen i wielu innych muzyków odbędzie się w sobotę, 7 stycznia o 18:00 w gdyńskiej Arenie. Bilety do nabycia dzisiaj po Mszy świętej przed kościołem, a także w poniedziałek i wtorek w biurze parafialnym.

11. W najbliższych miesiącach chcemy poddać renowacji ławki w kościele. Stolarz rozpocznie prace przygotowawcze już styczniu. 73 z nich zostanie gruntownie odnowiona i przemalowana na kolor nowych drzwi wejściowych, a 30 starych ławek chcemy zastąpić nowymi, wygodnymi ławkami. W każdej ławce znajdą się też zawieszki. Zostaną też wykonane ławki na chór oraz dokonamy renowacji ławek w dolnym kościele. Będzie to duży wysiłek finansowy dla parafii, dlatego prosimy o wparcie. 22 stycznia będzie specjalna kolekta na ten cel.

12. W przyszłą niedzielę, 8 stycznia, kolekta remontowo-inwestycyjna będzie przeznaczona na sfinansowanie opłat za ogrzewanie kościoła. Polecamy ją ofiarności wiernych.

Spośród parafian w minionych dniach zmarła:

+ Jadwiga Śliwińska, lat 93