1. Msza święta na zakończenie mijającego roku będzie sprawowana w sobotę, 31 grudnia o 18:30. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele i adoracja aż do północy. Nowy rok rozpoczniemy błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu odbywa się od wtorku do soboty.

3. Jutro, w drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego, Msze święte sprawować będziemy w porządku niedzielnym. Nie będzie jedynie Mszy świętej o 17:00 w dolnym kościele. Podczas sumy o godz. 10:00 modlić się będziemy za małżeństwa które obchodziły w minionym roku swoje jubileusze lub też zawarli w tym roku sakrament małżeństwa.

4. Spotkanie dla dzieci przy żłóbku w poniedziałek o 17:00.

5. Spotkanie opłatkowe Wspólnoty SNE Magnificat odbędzie się we wtorek, 27 grudnia o 19:15 w domu parafialnym.

6. Święto Świętej Rodziny z Nazaretu obchodzić będziemy w piątek, 30 grudnia. Tego dnia Msze święte o godzinie: 7:00, 8:00 i 18:30. Na ten dzień, Ks. Abp Metropolita Gdański udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystający z dyspensy zobowiązani są, aby tego dnia ofiarować dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.

7. Już dzisiaj pragniemy poinformować, iż od najbliższej niedzieli, 1 stycznia ulegnie zmianie grafik Mszy świętych i będzie się on przedstawiał następująco:

a. W dni powszednie: 8:00 i 18:30.

b. W niedziele: 8:00, 10:00, 11:30 (dla rodzin, z udziałem dzieci), 13:00 i 18:30

c. Niedzielna Msza święta  w dolnym kościele będzie sprawowana o godz. 17:00 (z udziałem młodzieży). W styczniu, ze względu na Nowy Rok i ferie Msza święta w dolnym kościele będzie jedynie 8 stycznia. 

8. Organizujemy w naszej parafii 8 dniowy wyjazd do Zakopanego w terminie
18-28 stycznia. W programie kulig, basen i inne atrakcje. Koszt: 650 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

9. List księdza proboszcza na tegoroczną Kolędę można wziąć dzisiaj przy wyjściu z kościoła oraz z zakrystii. Jest on też dostępny w biurze parafialnym i na parafialnej stronie internetowej. Kolęda rozpocznie się we wtorek, 27 grudnia. Częściowy plan kolęd znajduje się w biuletynie, na stronie internetowej i w gablotach. Serdecznie prosimy, by przygotować na Kolędę fragment Pisma Świętego. 

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Helena Miotke, lat 93; + Maria Chojnacka, lat 80; + Jerzy Łukowski, lat 82;