1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Andrzej Witek z diecezji częstochowskiej. Plan rekolekcji:

a. Poniedziałek: 8:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną, 17:00 – spotkanie dla dzieci; 18:30 – Msza św. z nauka rekolekcyjną; 20:00-konferencja w dolnym kościele dla młodzieży i wszystkich, którzy późno kończą zajęcia.

b. Wtorek, 6 grudnia – Odpust parafialny: 8:00 – Msza św. z nauka rekolekcyjna, 17:00 – Msza św. z udziałem dzieci; 18:30 – Suma odpustowa.

2. We wtorek świętować będziemy siódmą rocznicę powstania Stowarzyszenia św. Mikołaja Biskupa. Z tej okazji dzisiaj po Mszach św. odbywa się kiermasz przedświąteczny wyrobów wykonanych przez osoby zaangażowane w działalność naszego Stowarzyszenia, a także kwesta na działalność Stowarzyszenia.

3. Msze św. roratnie sprawujemy w tym tygodniu od środy do soboty o 6:45. Dzieci zapraszamy na roraty w tym tygodniu w: środę, czwartek i piątek, a po Eucharystii Parafialny Zespół Caritas przygotowuje dla dzieci kakao w domu parafialnym.

4. Na sobotnie roraty o 6:45 zapraszamy młodzież i dorosłych. Kazanie poświęcone będzie Listowi Papieża Franciszka na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia

5. Poświecenie medalików dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę, 11 grudnia na Mszy św. o godz. 11:30.

6. Ogłaszamy konkurs dla dzieci na własnoręcznie wykonany lampion oraz na własnoręcznie wykonaną Szopkę Bożonarodzeniową. Zgłoszenia przyjmuje ks. Zbigniew Lorkowski.

7. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzić będziemy w czwartek, 8 grudnia. Msze św. o 6:45, 8:00 i 18:30. Tego dnia zapraszamy również na adorację Najświętszego Sakramentu między godz. 12:00 a 13:00, na tzw. Godzinę Łaski (do dolnego kościoła).

8. Duchową adopcję dziecka poczętego będzie można podjąć 8 grudnia o godz. 8:00 lub o 18:30.

9. Akatyst, czyli piękne, śpiewane nabożeństwo odbędzie się w czwartek, 8 grudnia po wieczornej Eucharystii.

10. Nieszpory z nabożeństwem światła sprawujemy w każdą sobotę Adwentu o 17:45.

11. Jutrznia, czyli poranna modlitwa Kościoła, od poniedziałku do piątku o 5:30 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich chętnych. Modlitwa trwa ok. 40 min.

12. Oficjalne otwarcie ogniska „Sychar” w naszej parafii odbędzie się w sobotę, 10 grudnia. Msza św. o godz. 10:00 w dolnym kościele, a następnie spotkanie w domu parafialnym.

13. Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę odbędzie się od 12:00 do 18:15, a następnie od 21:30 rozpocznie się adoracja całonocna.

14. Już dzisiaj zapraszamy osoby samotne na wieczerzę wigilijną, 24 grudnia na 18:00 do domu parafialnego. Spotkanie organizacyjne dla osób, które chcą się włączyć w organizację wigilii odbędzie się w piątek, 9 grudnia o 19:15 w domu parafialnym.

15. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w niedzielę, 11 grudnia w nowych pomieszczeniach Klubu Młodzieżowego, w starej plebanii. Radni proszeni są o przeczytanie Listu Papieża Franciszka na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia.

16. Kończą się wielomiesięczne prace budowlane w piwnicach starej plebanii. We wtorek zostaną poświęcone nowe pomieszczenia, gdzie znajduje się: małe studio nagrań, sala spotkań dla około 25 osób, kuchnia, łazienka i szatnia. Cała inwestycja kosztowała około 110 tysięcy zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagali to dzieło poprzez pracę i ofiary finansowe. Remont mógł się odbyć tylko dzięki ofiarności parafian. Pomieszczenia służyć będą młodym ludziom i innym grupom działającym w naszej parafii.

17. Rozpoczęła się akacja sprzedaży świec bożonarodzeniowych w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Stoisko ze świecami znajduje się w kruchcie nowej części kościoła. W sobotę świece do nabycia w zakrystii.

18. Dary dla osób potrzebujących można składać do pojemnika wystawionego przy chrzcielnicy. Szczególnie prosimy o niepsującą się żywność.

19. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne.

20. Dzisiaj po Mszy św. ogólnopolska kwesta na rzecz pomocy chrześcijanom mieszkającym na terenach byłego Związku Radzieckiego.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Jan Richert, lat 73; + Jerzy Gabis, lat 81