1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent:

a. Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o 6:45. Dzieci zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku, a po Eucharystii,  Parafialny Zespół Caritas przygotowuje dla dzieci kakao w domu parafialnym. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów na roraty. 

b. Nieszpory z nabożeństwem światła w każdą sobotę Adwentu o 17:45.

c. Jutrznia, czyli poranna modlitwa Kościoła, od poniedziałku do piątku o 5:30 w domu parafialnym. Modlitwę poprowadzą wspólnoty neokatechumenalne. Zapraszamy wszystkich chętnych. Modlitwa trwa ok. 40 min. 

2.Przed nami ważne wydarzenia:

a. Rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Andrzej Przybylski, rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, 4 grudnia na wszystkich Mszach św.

b. Odpust parafialny świętować będziemy we wtorek, 6 grudnia. Suma odpustowa zostanie odprawiona o 18:30.

c. Stowarzyszenie św. Mikołaja Biskupa organizuje kiermasz przedświątecznych wyrobów. Kiermasz odbędzie się 4 grudnia, w niedzielę po Mszach św. od 8:30.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

a. W czwartek zapraszamy do adoracji w intencji: osób konsekrowanych, księży, kleryków i o nowe powołania do życia konsekrowanego i kapłańskiego.

b. Spowiedź św. w piątek przed porannymi Mszami świętymi  oraz od 16:00 do 18:30.

c. Nie będzie Mszy św. pierwszopiątkowej z udziałem dzieci o godz. 17:00. Dzieci zapraszamy na roraty.

d. Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną: ks. Zbigniew w sobotę, 3 grudnia, ks. Jan według stałego porządku, a ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych przed świętami w środę, 21 grudnia.

4. Uroczystość św. Andrzeja Ap. obchodzić będziemy w środę, 30 listopada. Msze św. o 6:45, 8:00 i 18:30.

5. Kolejne spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” odbędzie się w poniedziałek, 28 listopada o 18:30 w kościele, a następnie w domu parafialnym w sali nr 10.

6. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza we wtorek o 19:15 do dolnego kościoła na modlitwę uwielbienia.

7. Modlitwa osób zaangażowanych w dzieło duchowej adopcji w piątek o 17:45 w dolnym kościele.

8. Spotkanie dla Żywego Różańca w sobotę o 8:00.

9. Święcenie ikon z pracowni „Bardzo Proszę”, działającej w naszej parafii, odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia podczas Mszy św. o godz. 10:00. Wszystkich zainteresowanych tematem tworzenia ikon zapraszamy na wykład w czwartek, 1 grudnia na godz. 19:15 do sali nr 11 w domu parafialnym. Można będzie też dołączyć do trwających warsztatów i samemu napisać ikonę.  

10. Zapraszamy na warsztaty „Zaproszeni do tańca”, które odbędą się 3 grudnia w godz. od 10:00 do 14:30 w domu parafialnym. W programie katechezy przygotowawcze i warsztaty taneczne. Opłata 10 zł. Zapisy w biurze parafialnym lub mailowo. Szczegóły na stronie internetowej. 

11. Akatyst, czyli piękne,  śpiewane nabożeństwo ku czci Matki Bożej odbędzie 8 grudnia po Mszy św. wieczornej.

12. Dary dla osób potrzebujących można składać do kosza wystawionego przy chrzcielnicy. Szczególnie prosimy o niepsującą się żywność. 

13. W przyszłym tygodniu rozpocznie się akacja sprzedaży świec bożonarodzeniowych w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 6 zł duże – 16 zł. 

14. Książka ks. Jacka Sochy i Kingi Frąckowskiej, ze wstępem O. Adama Szustaka, zatytułowana „Nawracanie proboszcza” jest do nabycia dzisiaj w zakrystii w cenie 20 zł.

15. Polecamy nowy, 24 numer czasopisma „Mikołaj”. Zgodnie z zapowiedziami poświęciliśmy go wspomnieniom ze Światowych Dniach Młodzieży.

16. Z inicjatywy Czcicieli Bożego Miłosierdzia dzisiaj odbywa się kwesta na wyjazd młodych z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży w Panamie, w 2019 roku.

W minionych dniach zmarli:

+ Regina Połom, lat 60;

+ Roman Kotłowski, lat 76