1. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzić będziemy w środę, a w czwartek, tzw. mały odpust, czyli Uroczystość Matki Bożej Bolesnej. W te dni szczególnie zapraszamy na Eucharystie o 7:00, 8:00 i 18:30.

2. Msza św. z modlitwą w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszła niedzielę, 18 września o 18:30. Po Eucharystii będzie indywidulana modlitwa wstawiennicza.

3. Dzieci w wieku szkolnym zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach Wspólnoty Dziecięcej. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 11.00 w domu parafialnym. Pierwsze powakacyjne spotkanie 17 września.

4. Spotkanie scholii dziecięcej odbędzie się przyszłą niedzielę, 18 września o godz. 10:00 w domu parafialnym. Zapraszamy dzieci, które chciałyby wspólnie śpiewać.

5. Już dzisiaj zapraszamy na wydarzenia parafialne tegorocznej jesieni:

a. Katechezy neokatechumenalne od 12 września (w poniedziałki i czwartki o 19:15 w dolnym kościele),

b. Kurs Alpha od 10 października (poniedziałek) o 19:00 (nowa sala konferencyjna w domu parafialnym).

6. Pary małżeńskie, które przed wakacjami rozpoczęły spotkania w Kręgu Domowego Kościoła prosimy o kontakt z ks. Janem w celu umówienia terminu kolejnego spotkania.

7. Spotkanie redakcji czasopisma „Mikołaj” odbędzie się w najbliższy poniedziałek o 17:30 na plebani. Zachęcamy wszystkich do podzielenia się własnymi doświadczeniami ze Światowych Dni Młodzieży. Teksty można przesyłać na adres redakcji: redakcjamikolaja@o2.pl

8. Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” odbędzie się w środę, 14 września po Mszy św. wieczornej w bibliotece domu parafialnego. Zapraszamy na spotkanie kandydatów chętnych do zasilenia szeregów wspólnoty.

9. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego w piątek, 16 września o 15:30 w bibliotece parafialnej.

10. Klub Młodzieżowy Alternative zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną na  niezwykłe zajęcia teatralne z wykorzystaniem nowoczesnych form m.in. światło-cienia, multimedialnych efektów specjalnych. Zajęcia zaczynają się od 13 września, odbywać się będą w każdy wtorek w godzinach 18:00 – 20:00 w Stowarzyszeniu Świętego Mikołaja Biskupa sala nr 9. Zajęcia są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona.  Szczegóły na plakacie w gablotce.

11. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną. Zakończyliśmy prace remontowe w sali nr 4 i w bibliotece,  w domu parafialnym, nadal trwają prace w piwnicach domu sióstr, gdzie powstają piękne pomieszczenia, które będą służyły Klubowi Młodzieżowemu i innym grupom parafialnym.

W minionych dniach zmarli:

+ Krystyna Mazur, lat 85; + Roman Chabowski, lat 60.