1.  Uroczystość NMP Częstochowskiej obchodzić będziemy w najbliższy piątek. Msze św.  sprawować będziemy o 7:00, 8:00 i 18:30.

2.  Msza św. na rozpoczęcie roku  szkolnego dla dzieci ze szkoły podstawowej, z poświeceniem tornistrów uczniów klasy pierwszej,  będzie sprawowana w niedzielę, 4 września o 11:30. Natomiast Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla gimnazjalistów i młodzieży szkół ponadgimnazjalnych będzie w niedzielę, 4 września o 17:00 w dolnym kościele.

3.  Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne od poniedziałku do piątku od 9.00 do 10.00. Sprawy związane z cmentarzem prosimy załatwiać we wrześniu.

4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się we wtorek, 23 sierpnia o 16:30 w domu parafialnym.

5. Organizujemy pielgrzymkę do Chełmna i Chełmży. Wyjazd 10 września o godz. 8:30. Koszt 70 zł z obiadem. Zapisy w biurze parafialnym.

6.  Autokarowa pielgrzymka do Swarzewa na uroczystości odpustowe dla seniorów i ludzi chorych odbędzie się we wtorek, 6 września o 8.00. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 25 zł.

7.  Adoracja Najśw. Sakramentu w tym tygodniu będzie od poniedziałku do piątku. W najbliższą sobotę wyjątkowo nie będzie adoracji w dolnym kościele.

8.  Od niedzieli, 4 września zapraszamy, szczególnie młodzież, na Mszę św. o 17:00 do dolnego kościoła, natomiast nie będzie już Mszy św. o 10:30.

9.  Już dzisiaj zapraszamy na wydarzenia parafialne tegorocznej jesieni:

a. Katechezy neokatechumenalne od 12 września (w poniedziałki i czwartki o 19:15 w dolnym kościele),

b.  Kurs Alpha od 10 października (poniedziałek) o 19:00 (nowa sala konferencyjna w domu parafialnym),

c. Rekolekcje dla tych, którzy doświadczyli przemocy – 14-16 października – poprowadzi ks. Piotr Adamski z ekipą.

10. Zaproszenie Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia:

Umiłowani bracia siostry,
drodzy kapłani i osoby konsekrowane!

W najbliższą niedzielę, 28 sierpnia br., będziemy przeżywać szczególny dzień w życiu naszej Ojczyzny. Pożegnamy naszych bohaterów i podziękujemy Panu Bogu za ich wierność prawdzie.

Serdecznie zapraszam na uroczystości pogrzebowe śp. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” i śp. Feliksa Selmanowicza ps. „Zagończyk” w 70. rocznicę wykonania na nich wyroku śmierci przez oprawców komunistycznych. Wydarzenia te będą miały charakter państwowy z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Premier Beaty Szydło.

Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą, której przewodniczyć będę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku w niedzielę, 28 sierpnia br. o godz. 13.00. Liturgia transmitowana będzie przez program pierwszy TVP oraz TVP Polonia. Po Eucharystii kondukt pogrzebowy uda się na Cmentarz Garnizonowy w Gdańsku.

Dzień wcześniej, w sobotę 27 sierpnia, w Kaplicy Królewskiej przy Bazylice Mariackiej, w godzinach 17.00-22.00 zostaną wystawione trumny ze szczątkami naszych bohaterów.

Zapraszając na powyższe uroczystości, proszę Was wszystkich – drodzy kapłani, osoby konsekrowane i wierni – o modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny, o której wolność i niepodległość walczyło pokolenie Żołnierzy Wyklętych.