1. Bardzo dziękujemy każdej i każdemu, kto zaangażował się w zorganizowanie gościny i programu pobytu dla 330 osób w ramach naszego Punktu Światowych Dni Młodzieży, zwłaszcza siostrom misjonarkom i ich wspólnocie Słudzy Ewangelii Miłosierdzia Bożego, całej grupie wolontariuszy, rodzinom goszczacycm pielgrzymów oraz wszystkim którzy piekli ciasta i przygotowali koncert w Parku Kilońskim.

2. Aktualnie w Krakowie przebywają nasze dwie duże grupy młodzieży: pierwsza z ks. Janem i siostrami misjonarkami, oraz młodzi ze wspólnot neokatechumenalnych wraz z diakonem Damianem.

3. Ostatnią grupę pielgrzymów gościć będziemy w przyszły weekend. Przyjedzie około 30 osób należących do neokatechumenatu z Zambii. W sobotę Eucharystia z ich udziałem o 19:30 w dolnym kościele, a w niedzielę, 7 sierpnia ewangelizacja od 15:00 w Parku Kilońskim.

4. Film z udziałem pielgrzymów, którzy przebywali w Chyloni można obejrzeć na stronie internetowej parafii.

5. Święto Przemienia Pańskiego obchodzić będziemy w sobotę, 6 sierpnia. Msze św. o 7:00 i 8:00, wieczorna Eucharystia będzie już Liturgią niedzielną. Suma odpustowa w parafii przy ul. Kcyńskiej w sobotę o godz. 18:00.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca:

a. W czwartek zapraszamy do całodziennej adoracji w intencji powołanych do szczególnej służby w Kościele.

b. W piątek okazja do spowiedzi przed porannymi Mszami św. oraz wieczorem od 18:00 do 19:00.

c. Modlitwa osób zaangażowanych w dzieło Duchowej Adopcji w piątek o 17:45 w dolnym kościele.

d. Spotkanie dla Żywego Różańca oraz nabożeństwo pierwszosobotnie w sobotę o 8:00.

7. Zachęcamy do akcji zatytułowanej: #DziękiFranciszku. W mediach społecznościowych możemy wpisać lub nagrać film na temat tego, za co jesteśmy wdzięczni obecnemu papieżowi. Więcej informacji na portalu http://www.deon.pl/religia/swiatowe-dni-mlodziezy/art,271,franciszku-dzieki-za-normalnosc.html

8. Serdeczne dziękujemy za dzisiejsze wsparcie finansowe remontu generalnego biblioteki i sali nr 4. W minionych dniach zostało również zamontowanych dwoje, nowych drzwi do zakrystii w górnym kościele. Trwają jednocześnie prace w piwnicach starej plebani, w przygotowaniu Klubu Muzycznego. Chcielibyśmy bibliotekę i Klub muzyczny otworzyć 1 września. Serdecznie prosimy o dalsze wsparcie m.in. w sfinansowaniu dużych drzwi oddzielających bibliotekę od sali nr 4.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Wiesław Gnyp, lat 72; + Rafał Bobkowski, lat 37; + Bronisław Kila, lat 81;