1.  Biuro parafialne, ze względu na czas urlopów,  w najbliższym tygodniu będzie czynne jedynie w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 9:00 do 10:00.

2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć pierwszą grupę młodych, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży. Podczas Mszy św.  o 11:30 i 13:00 będzie się z nami modliła młodzież z Kuby ze swoim duszpasterzem ks. Witoldem Lesnerem.

3. Pragniemy poinformować, iż zasadnicza grupa pielgrzymów, około 350 osób,  przybędzie do nas w środę, 20 lipca i będą przebywać w Gdyni do poniedziałku, 25 lipca. Plan pobytu wywieszony jest na plakatach i umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Już dzisiaj zapraszamy, zwłaszcza młodzież naszej parafii, do udziału w planowanych, międzynarodowych  spotkaniach. Natomiast w dniach 6-7 sierpnia będziemy gościć 30 osób  z Zambii, które należą do wspólnoty neokatechumenalnej.

4. W ramach akcji letniej zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na wycieczkę do Muzeum Emigracji w Gdyni,  w najbliższy czwartek, 14 lipca. Dzieci będą miały 1,5h aktywnego oprowadzania z przewodnikiem oraz 1,5h warsztatów. Warsztaty poświęcone będą życiu na morzu, zawodom związanym z pracą na statku i transatlantyku Batory. Zbiórka o 9:00, powrót ok. 14:00. Koszt 10 zł. Dzieci zabierają legitymacje szkolne, coś do picia i przegryzienia. Zapisy w biurze parafialnym.

5. Msza św. w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 17 lipca o 18:30.

6. Msza św. w dolnym kościele z udziałem młodzieży, od września, zostanie przesunięta z godziny 10:30 na 17:00.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przeznaczone na kolektę remontowo-inwestycyjną.

8. W zakrystii można kupić nowego „Gościa Niedzielnego” i nasze, parafialne pismo „Mikołaj”.

Pomódlmy się za zmarłych parafian:

+ Jan Przytarski, l. 89,  + Marek Janiak, l. 61