1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało) świętować będziemy w najbliższy czwartek, 26 maja. Msze św. w tym dniu o: 7:00, 8:30 oraz o 10:00 w Parku Kilońskim, następna Msza św. będzie po procesji tzn. ok. godz. 13:00 oraz wieczorem o 18:30.

     Procesja rozpocznie się po Mszy św. w Parku Kilońskim, a następnie przez  ulicę Wiejską przejdzie na ul. Wejherowską, Starogardzką, Chylońską i poprzez ul. Św. Mikołaja wróci do kościoła. Ołtarze oprócz tego w Parku Kilońskim, będą usytuowane w tradycyjnych miejscach na ul. Wejherowskiej i Chylońskiej. Wiernych prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy, strojeniu ulic i domów.

2. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. biorą udział w procesji w swoich „pierwszokomunijnych” strojach.

3. Homilie podczas wszystkich Mszy św. w Uroczystość Bożego Ciała wygłosi ks. Krystian Wilczyński.

4. Zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym oraz z klas I, II i III do wzięcia udziału w sypaniu kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała i podczas oktawy. Próba w poniedziałek o godz. 17:30 przed kościołem.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty po Mszy św. o 8:00 do wieczornej Eucharystii, jedynie w czwartek adoracja rozpocznie się po przyjściu procesji i potrwa aż do wieczornej Mszy św. w dolnym kościele. Zapraszamy na kolejną całonocną adorację. Rozpoczęcie w przyszłą sobotę, 28 maja o 21:30.

6. Nabożeństwa majowe sprawować będziemy codziennie o 20:30, jedynie w sobotę, 28 maja nabożeństwo majowe odbędzie się na Wzgórzu Świętego Mikołaja, przy kapliczce. Wyjście o 20:30 spod kościoła wraz z młodzieżą z pustyni miast.

7. W dniach od 26-29 maja organizujemy w naszej parafii ogólnopolski zjazd młodzieży z Pustyni Miast. Serdecznie prosimy o pomoc w ugoszczeniu obiadem w swoich domach młodych ludzi w sobotę, 28 maja o 13:00. Dzisiaj po Mszach Świętych można przed kościołem zgłosić swoją chęć wzięcia młodych osób na obiad. W piątek i sobotę potrzebne też będą ciasta, które można przynieść do Szkoły Podstawowej nr 10, gdzie młodzież będzie nocować. Spodziewamy się przyjazdu około 300 młodych ludzi wraz ze swoimi duszpasterzami. Osoby, które chciałaby finansowo wesprzeć to dzieło, prosimy o kontakt z ks. Janem.

W ramach spotkania:

a. W czwartek czuwanie modlitewne od 21:00 w kościele;

b. Konferencja ks. Nikosa Skurasa w piątek o 21:00 w kościele;

c. Ewangelizacja uliczna na osiedlu przy ul. Zamenhofa w sobotę od 11:30;

d. Koncert w Parku Kilońskim w sobotę od godz. 16:00.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wiele innych wydarzeń w naszej dzielnicy, szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.

8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego, czyli Stowarzyszenie Cudownego Medalika odbędzie się we wtorek o 16:30 w bibliotece domu parafialnego.

9. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów we wtorek o 17:30 w górnym kościele.

10. Spotkanie członków Żywego Różańca z Archidiecezji Gdańskiej w sobotę, 28 maja o godz. 10.00 w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni.

11. Już dziś zapraszamy na weekendowe rekolekcje „Życie w Duchu Świętym.” prowadzone przez wspólnotę Dzieje II. Odbędą się one w naszym domu parafialnym w dniach 10-12 czerwca.

12. Zapraszamy na pierwsze spotkanie grupy wsparcia dla rodziców, którzy wychowują dziecko niepełnosprawne. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 30 maja o 19:00 w budynku Fundacji Adaptacja przy ul. Chylońskiej 217. Organizatorem grupy wsparcia są rodzice i parafia św. Mikołaja.

13. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Lednicę. Wyjazd w dniu 4 czerwca o godz. 3:00. Koszt przejazdu autokarem 80 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Jana.

14. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Wejherowa, Piaśnicy i Swarzewa, w sobotę, 28 maja. Koszt 30 zł  Zapisy w biurze parafialnym.

15. Przepiękny koncert ewangelizacyjny („Find me in Gdynia”), w który mocno zaangażowały się osoby z naszej parafii, odbędzie się w czwartek o 15:00 na Placu Jan Pawła II przy kościele NMP przy ul. Świętojańskiej. Zapraszamy.

16. Powitanie pielgrzymów wejherowskich dzisiaj około 19:20 w kościele.

17. Dzisiaj kwesta do puszek na opłacenie orkiestry pielgrzymkowej.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Irena Pelowska, lat 71; + Feliks Kaszuba, lat 75; + Wolfgang Wieczorek, lat 73.