1. Przeżywamy okres wielkanocny, by pogłębić jego rozumienie,  zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła w niedzielę, 24 kwietnia na 17:30 do dolnego kościoła. Będzie to rozważanie tajemnic zmartwychwstania i modlitwa nimi.

2. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia w związku z tym przypominamy, iż Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie o 15:00 w dolnym kościele.

3.    Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzić będziemy jutro, 4 kwietnia. Zapraszamy w to piękne święto na Eucharystię o 7:00, 8:00 lub 18:30. Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie można podjąć podczas Mszy św. o 8:00 i 18:30.

4.  Całonocna adoracja Najśw. Sakramentu odbędzie się z soboty na niedzielę, z 9 na 10 kwietnia. Rozpoczęcie w sobotę o 21:30 w dolnym kościele.

5.    Rozpoczęła się peregrynacja figury „Totus Tuus” u mieszkańców domów wolno stojących i tych, którzy nie mogli jej przyjąć w oznaczonym czasie. Tych którzy jeszcze chcieliby przyjąć figurkę do swoich domów prosimy o zgłoszenie do biura parafialnego.

6.    Mamy ponad 200 miejsc noclegowych, ponad 70 rodzin otworzyło swe serca i domy na przybywających pod koniec lipca pielgrzymów w ramach Światowych Dni Młodzieży. W dalszym jednak ciągu potrzebujemy nowych miejsc, gdyż przyjezdnych będzie jeszcze więcej! Zapraszajcie znajomych, przełamujcie swoje bariery – „ograniczony” język i skromne warunki to nie problem, to bogactwo! Chętnych prosimy o kontakt z siostrami misjonarkami lub z biurem parafialnym.

7.   Spotkanie wolontariuszy Tygodnia Diecezjalnego Światowych Dni Młodzieży dekanatu Gdynia-Chylonia odbędzie się dzisiaj, w niedzielę o godz. 15:15, bezpośrednio po nim, w godz.16.00-18.00, odbędą się zajęcia z pierwszej pomocy. Zapraszamy nowych i dotychczasowych wolontariuszy do domu sióstr, na przeciwko plebani.

8.   Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji Magnificat zaprasza na Eucharystię we wtorek na 19:15 do dolnego kościoła.

9.    Zbiórka dla ministrantów i kandydatów we wtorek o 17:30 w górnym kościele.

10. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia o godz. 17:30 w sali nr 10 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.

11. O. Bertold Dąbkowski, karmelita,  wygłosi dwie katechezy na temat modlitwy kontemplacyjnej w dniach 21 i 28 kwietnia. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o 18:30 w górnym kościele, a następnie katecheza w dolnym kościele.

12.  Przypominamy, że przyjmujemy zapisy na dwie pielgrzymki parafialne:

– Łagiewniki, Częstochowa w terminie 29.04 – 01.05. Koszt 300 zł w tym 2 noclegi i 4 posiłki.

– Węgry i Słowacja w terminie 9 – 14.07. Koszt 900 zł

13. Trwa remont generalny w piwnicach starej plebani, gdzie powstaje nowe miejsce dla Klubu Młodzieżowego. Po wymianie drzwi zewnętrznych w nowej części kościoła teraz prowadzone będą prace nad wymianą drzwi w górnej zakrystii. Odmalowana została też jedna z sal w domu parafialnym, a prace malarskie będą prowadzone już wkrótce w największej z sal, czyli w 10. Kolekta na te prace będzie w przyszłą niedzielę.

14. Kwesta na sfinansowanie posiłków dla dzieci z naszej świetlicy socjoterapeutycznej oraz na działalność charytatywną Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się dzisiaj po Mszy św. przed kościołem.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

śp. Marianna Kośnik, lat 78; śp. Zenon Kilichowski, lat 81;

śp. Lech Janowski, lat 48; śp. Edward Sierosławski, lat 72.