1.   Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Bartłomiej Przybylski z ekipą ewangelizacyjną. Plan rekolekcji zamieszczony został na stronie internetowej parafii, w gablotach i w biuletynie.

2.  Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. podczas rekolekcji. Taka okazja będzie szczególnie we wtorek.

3.       Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

a.       Gorzkie Żale – w niedzielę o 17:30. 

b.       Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek o: 8:30, 17:00, 17:45 i 19:30.  

c.     Metropolita Gdański zaprasza do udziału w Gdyńskiej Drodze Krzyżowej w najbliższy piątek. Rozpoczęcie o godz. 20:00 przy kościele NMP przy ul Świętojańskiej.  

4.       Peregrynacja figury Totus Tuus rozpoczyna się dzisiaj w domach przy ulicy Wiejskiej 3 i 

5.       Uroczystość św. Józefa świętować będziemy w najbliższą sobotę, 19 marca. Msze św. o 7:00 i 8:00. Wieczorna Eucharystia będzie sprawowana już z Liturgii niedzielnej. 

6.       Gdyńska Szkoły Wiary zaprasza na spotkanie dla wszystkich, którzy pracują z podręcznikami formacyjnymi w przyszłą niedzielę, 20 marca na 16:00 do domu parafialnego.

7.       Msza św. z modlitwą w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszła niedzielę, 20 marca o 18:30. 

8.       Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w czwartek, 17 marca o godz. 17:30 do sali nr 10 w domu parafialnym. 

9.       W związku z rekolekcjami w tym tygodniu nie będzie katechez przygotowujących dzieci do Pierwszej Komunii św. 

10.    Małżeństwa, które pragną wejść na drogę formacji Kręgów Domowego Kościoła, zapraszamy na spotkanie w ostatnim dniu rekolekcji parafialnych w środę, 16 marca po Mszy św. wieczornej do biblioteki w domu parafialnym. 

11.    Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” odbędzie się w czwartek, 17 lutego po Mszy św. wieczornej w bibliotece domu parafialnego. Zapraszamy na spotkanie kandydatów chętnych do zasilenia szeregów wspólnoty. 

12.    Członkowie IV Wspólnoty Neokatechumenalnej, działającej w naszej parafii, rozpoczną misję ewangelizacyjną odwiedzając domy parafian. Będą głosić Słowo Boże i zostali do tego posłani przez ks. Proboszcza. Wyjścia ewangelizacyjne odbywać się będą w czwartki wieczorem. Ewangelizatorzy będą posiadali zaświadczenie podpisane przez ks. Proboszcza. Prosimy o serdeczne ich przyjęcie. 

13.    Po raz czwarty organizujemy Długodystansową Drogę Krzyżową z Chyloni do Wejherowa. Odbędzie się ona w sobotę, 19 marca. Rozpoczęcie o 4 rano w dolnym kościele. Zapisy w biurze parafialnym. 

14.   Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stow. Św. Mikołaja Biskupa. KRS 0000343609. W najbliższy czwartek w biurze parafialnym będzie można uzyskać pomoc w wypełnieniu deklaracji podatkowej. 

15.    Dary dla osób potrzebujących można składać do kosza wystawionego przy chrzcielnicy. Szczególnie prosimy o niepsującą się żywność, gotowe dania i środki czystości. 

16.    W dniach od 9 do 14 lipca organizujemy 6 dniową pielgrzymkę do Budapesztu. Podczas wyjazdu zwiedzać będziemy między innymi Esztergom kolebkę katolicyzmy węgierskiego nawiedzimy również Sanktuarium Maryjne w Lewoczy na Słowacji. Koszt wyjazdu 900 zł. Zapisy do końca marca. 

17.    Serdecznie polecamy nowy, 22 numer czasopisma Mikołaj, tym razem poświęciliśmy go tematowi: Co zrobić z dziećmi w Kościele? Jak powinna wyglądać Msza św. z udziałem dzieci? Pragniemy podjąć dyskusję na ten temat. Zachęcamy do lektury. 

18.  Młodzież przygotowuje palmy, które będzie można nabyć przed każdą Mszą św. w przyszłą niedzielę. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. 

19.  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 10 zaprasza rodziców dzieci 5 i 6 letnich zainteresowanych zapisaniem dziecka do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej. Spotkanie odbędzie się 14 marca o godz. 17.30.

20.  Biblioteka Miejska przy ul. Opata Hackiego 33 zaprasza na spotkanie z Adamem Hlebowiczem, znanym dziennikarzem Radia Plus, autorem książek reporterskich i historycznych. Czwartek, 17 marca o godz. 17.00

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Elżbieta Obrycka, lat 83; + Ewa Ruszczyk, lat 53; + Cecylia Kaczmarska, lat 88;

+ Zbigniew Popa, lat 64;