1. Modlitwa różańcowa odbywa się w październiku w następującym porządku:

a. dla wszystkich wiernych codziennie na 17.45.

b. dla dzieci zaś: w poniedziałek, środę i piątek na 17.00.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w dolnym kościele od poniedziałku do soboty w godz. od 8.30 do wieczornej Mszy św.

3. Zapraszamy na kolejną nocną adorację z soboty na niedzielę z 10 na 11 października. Lista na tę adorację będzie wyłożona w przedsionku dolnego kościoła. Rozpoczęcie w sobotę o 21:30.

4. Tegoroczny Dzień Papieski będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, 11 października pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Ks. Arcybiskup Metropolita tego dnia zaprasza, wszystkich mieszkańców Gdyni, na procesję różańcową, która rozpocznie się o godz. 16.30 u stóp Gdyńskich Krzyży, na placu nieopodal Urzędu Miasta. Po modlitwie procesjonalnie przejdziemy procesją różańcową w stronę Gdyńskiej Kolegiaty, niosąc relikwie świętego Jana Pawła II i Bł. ks. Michała Sopoćki. Rozważania różańcowe będą prowadzone przez gdyńskich aktorów, a modlitwie towarzyszyć będzie Reprezentacyjna Orkiestra Marynarki Wojennej. Wspólne spotkanie zakończymy modlitwą w intencji rodzin naszego miasta oraz Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, poświęconego rodzinie.

5. Dzień Skupienia Parafialnych Wspólnot Żywego Różańca odbędzie się w sobotę, 10 października w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gdańsku w godz. Od 11.00 do 14.00. Zapisy na wspólny przyjazd autokarem u P. Janiny Małaszczyckiej do środy. Koszt przejazdu 10 zł.

6. Przypominamy, że dzieci, które przystąpią do pierwszej Komunii św. rozpoczną katechezę parafialną w poniedziałek, 5 października: I grupa o godz. 16.30 i II grupa o godz. 17.30 w domu parafialnym w salce nr 4.

7. Poświęcenie różańców dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii św. w niedzielę, 18 października podczas Mszy o 11.30.

8. Klub Seniora organizuje całodniową wycieczkę do Stoczka Klasztornego – Sanktuarium Matki Bożej Pokoju, która odbędzie się w środę, 14 października. Koszt 50 zł z obiadem. Zapisy na spotkaniu Klubu Seniora w najbliższą środę o godz. 9.00.

9. Próba młodzieżowego zespołu muzycznego w czwartek o godz. 19:30 w dolnym kościele.

10. Bezpłatne porady prawne będzie można uzyskać w najbliższy czwartek między 16:30 a 17:30 w biurze parafialnym.

11. Koncert uwielbienia, który będzie uwieńczeniem warsztatów muzycznych z zespołem TGD odbędzie się dzisiaj, 4 października o 19:30 w górnym kościele. W związku z tym Msza św. o 18:30 będzie sprawowana w dolnym kościele.

12. Dzisiaj kwesta na posiłki dla dzieci z naszej świetlicy oraz na działalność Parafialnego Zespołu Caritas. Natomiast za tydzień kolekta przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne.

Polećmy Bogu zmarłych parafian:

śp. Stanisław Dornowski, lat 75

śp. Kazimierz Liebon, lat 70