1. Święto Podwyższenia Krzyża św. będziemy obchodzić jutro, 14 września.

2. Uroczystość Matki Bożej Bolesnej świętować będziemy we wtorek, 15 września. To tzw. mały odpust w naszej parafii. Msze św. o 7:00, 8:00 i 18:30. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny. Różaniec do siedmiu boleści NMP zostanie odmówiony na rozpoczęcie adoracji tzn. ok 8:45 w dolnym kościele.

3. Młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 10:30 do dolnego kościoła. Zapisy kandydatów do bierzmowania po Mszy św. dla młodzieży u ks. Jana.

4. Młodzież zachęcamy do wyjazdu na Wieczór Modlitwy Młodych, który odbędzie się piątek, 18 września w Gdańsku Jasieniu. Organizujemy wyjazd autokarem o 18:30 spod kościoła. Zapisy u ks. Jana.

5. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w czwartek, 17 września o 17:30 w domu parafialnym w sali nr 10.

6. Próba młodzieżowego zespołu muzycznego w poniedziałek w domu parafialnym o 19:30.

7. Spotkanie redakcji czasopisma „Mikołaj” odbędzie się w poniedziałek o 19:15 na plebani.

8. Zbiórka ministrantów i kandydatów dobędzie się we wtorek o 17:30 w górnym kościele.

9. Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” zaprasza na najbliższe spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej do biblioteki. Nowe osoby będą mile widziane.

10. Msza św. z modlitwą w intencji uzdrowienia duszy i ciała, z okazją do indywidulanej modlitwy wstawienniczej, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 20 września o 18:30.

11. Spotkania grupy modlitwy kontemplacyjnej odbywają się w niedzielę o 17:15 w domu sióstr.

12. Pierwsze po wakacjach spotkanie scholi dziecięcej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 20 września w domu parafialnym o godz. 10:00. Scholę będzie prowadziła pani Weronika Napierała. Zapraszamy dzieci, dziewczynki i chłopców, od 5 roku życia.

13.Wspólnota „Dzieje II” zaprasza wszystkich chętnych na szkolenie-kurs na temat: jak głosić dzisiaj Ewangelię? Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 15 września o 19:00 w bibliotece domu parafialnego.

14. Nasza parafia posiada profil na Facebook’u. Zachęcamy do odwiedzenia go.

15. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na kolektę remontowo-inwestycyjną.

Polećmy Bogu zmarłych parafian:

śp. Zofia Bykowska

śp. Sebastian Chrostowski