1. Wspomnienie NMP z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej obchodzić będziemy we wtorek, 16 lipca. Możliwość otrzymania szkaplerza będzie podczas Eucharystii o 18:30.
Kategoria: Aktualności (Strona 106 z 148)
15/07/2019 Poniedziałek |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna w podziękowaniu za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ireny Mrozowskiej 2. + Mąż Wilhelm Szurmiej oraz rodzice Konstanty i Bronisława, Jan, Jerzy, Józef, Heliodor, Czesław, Tonia, Swietłana, Eugeniusz, Nina i Władysław 3. + Ewa Wójcicka |
10:30 |
Pogrzeb: śp. Janusz Dargacz |
12:30 |
Pogrzeb: śp. Jerzy Głomski |
18:30 |
+ Ryszard i Henryk oraz rodzice Teodor i Jadwiga |
16/07/2019 Wtorek |
|
08:00 |
1. + Tytus Tyrolski, Alina Grzybowska, Zygmunt Szczepański 2. + Stanisław Węgrzyński, rodzice i teściowie |
11:00 |
Pogrzeb: śp. Jerzy Didyk |
13:00 |
Pogrzeb: śp. Józef Klebba |
18:30 |
+ Mąż Jan Holz w 1 rocz. śmierci oraz zmarli z rodziny |
17/07/2019 Środa |
|
08:00 |
1. + Aleksandra Preiss – intencja od II Róży Żywego Różańca 2. + Marianna i Stanisław oraz Zofia i Henryk, zmarli z rodzin Rzechuła, Karwowskich i Lisowskich |
18:30 |
+ Gertruda w 88 rocz. urodzin, Zygmunt, Sebastian, Zdzisław, Ewa i Teresa |
18/07/2019 Czwartek |
|
08:00 |
1. + Julian 2. + Henryk Orłowski i Henryk Klobuch 3. + Jerzy Łuć w 1 rocz. śmierci |
18:30 |
+ Maria, Franciszek i Teofila |
19/07/2019 Piątek |
|
08:00 |
1. O Boże błogosławieństwo dla Piotra 2. + Mąż Jarosław, rodzice, teściowie i rodzeństwo |
18:30 |
+ Rodzice Barbara i Borys Baszkirow, zmarli z rodziny Mey i Baszkirow oraz szwagier Eugeniusz |
20/07/2019 Sobota |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna o zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Teresy w 75 rocz. urodzin 2. + Edmund Kamiński w 2 rocz. śmierci oraz rodzice z obojga stron |
15:00 |
ŚLUB: Angelika i Sebastian |
18:30 |
Dziękczynno-błagalna w intencji Czesława w dniu imienin |
21/07/2019 XVI Niedziela Zwykła |
|
08:00 |
+ Żona Irena w 2 rocz. śmierci oraz rodzice i rodzeństwo |
10:00 |
1. W intencji parafii 2. Dziękczynno-błagalna w 100 rocz. urodzin Władysława Zakrzackiego |
11:30 |
+ Witold Duda oraz rodzice z obojga stron i siostry |
13:00 |
Dziękczynno-błagalna w intencji Dariusza o wszelkie potrzebne łaski |
18:30 |
+ Mąż Alfons Ruchniewicz w 15 rocz. śmierci, rodzice i rodzeństwo z obojga stron oraz zięć Stefan |
08/07/2019 Poniedziałek |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna z prośbą o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla Władysławy Majewskiej w dniu urodzin 2. + Kleofas i Monika |
18:30 |
+ Helena Hebel oraz zmarli z rodziny Hebel i Gloza |
09/07/2019 Wtorek |
|
08:00 |
1. Błagalna o dar zdrowia dla synów i ich rodzin oraz o uzdrowienie duszy i ciała dla Marii 2. + Helena Pek, Stanisław, Roch i Roman |
18:30 |
+ Maria Ginter Szmidt, Krystyna Kasprzycka, dusze w czyśćcu |
10/07/2019 Środa |
|
08:00 |
1. + Rodzice Deron, mąż Jarosław i rodzeństwo 2. + Anna Mordzińska oraz rodzice z obojga stron 3. + Rodzice z obojga stron oraz zmarli z rodziny |
18:30 |
+ Krystyna i Jan Sarnowscy, Rozalia |
11/07/2019 Czwartek |
|
08:00 |
1. + Syn Marek Mikołajewski w 1 rocz. śmierci oraz Tadeusz i rodzice z obojga stron 2. + Michał Danielowski – intencja od sąsiadów ze Swarzewskiej 22 |
18:30 |
1. + Ks. Janusz Witkowski 2. + Maria Szmidt |
12/07/2019 Piątek |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Elżbiety w 78 rocz. urodzin 2. + Mąż Eugeniusz Wójcik, rodzice z obojga stron Ewa i Wawrzyniec, Katarzyna i Eliasz oraz zmarli z rodziny |
18:30 |
+ Hubert Sokołowski oraz babcia i dziadek |
13/07/2019 Sobota |
|
08:00 |
1. + Syn Tomasz w 10 rocz. śmierci 2. + Dariusz Andryszczyk w 22 rocz. śmierci |
16:00 |
ŚLUB: Katarzyna i Piotr |
18:30 |
1. Jubileusz 60 rocz. święceń kapłańskich ks. prałata Ludwika Grochowiny 2. W intencji ks. prałata Ludwika z okazji 60 rocz. święceń kapłańskich – intencja od Róż Żywego Różańca 3. + Łukasz Myszograj 4. + Stanisław Rygulski w 2 rocz. śmierci |
14/07/2019 XV Niedziela Zwykła |
|
08:00 |
1. + Dawid w 2 rocz. śmierci, Henryk, Anna, Bazyli, Zofia, Feliks i zmarli z rodzin Kortas i Kancyr 2. + Marzena Plichta oraz Elżbieta i Marianna, mąż Czesław, rodzice z obojga stron i rodzeństwo |
10:00 |
1. W intencji parafii 2. + Włodzimierz Zgliczyński |
11:30 |
+ Mąż Henryk w 25 rocz. śmierci oraz wnuczka Agata |
13:00 |
W intencji nowoochrzczonych |
18:30 |
+ Zmarli z rodzin Płotka i Wrońskich |
1. Zapraszamy na jubileusz sześćdziesięciolecia kapłaństwa ks. Prałata Ludwika w najbliższą sobotę, 13 lipca na 18:30. Mszy Świętej przewodniczyć będzie bp Zbigniew Zieliński.
2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się od poniedziałku do soboty od 8:40 do 18:20 w dolnym kościele.
1. Kwesta na funkcjonowanie Gdańskiego Seminarium Duchownego odbędzie się dzisiaj po Mszy Świetej.
01/07/2019 Poniedziałek |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna w intencji Mariana z prośbą o dar zdrowia i wszelkie potrzebne łaski 2. + Żona Halina oraz rodzice Aleksandra i Piotr, Marta i Jan |
18:30 |
+ Helena w rocz. śmierci, Jan, Tadeusz Maćkowiak, Teresa Puchacz, Katarzyna i Ignacy Rostankowscy |
02/07/2019 Wtorek |
|
08:00 |
1. + Józef Dągowski w 5 rocz. śmierci 2. + Rodzeństwo, bratowa, dziadkowie i babcie |
18:30 |
+ Rodzice Janina i Stanisław oraz zmarli z rodziny |
03/07/2019 Środa |
|
08:00 |
1. + Maria Lipińska oraz zmarli z rodzin Siebert i Lipińskich 2. + Kamil w rocz. urodzin, Anna w 16 rocz. śmierci oraz zmarli z rodzin Nierzwickich i Wons |
18:30 |
+ Danuta Sokołowska w 1 rocz. śmierci |
04/07/2019 Czwartek |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna w 10 rocz. ślubu Barbary i Tomasza z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej 2. + Zygmunt w 15 rocz. śmierci oraz rodzice z obojga stron, rodzice chrzestni, Bernadeta |
18:30 |
+ Zdzisław Lefik w rocz. śmierci, Irena i Leon Wenclewscy |
05/07/2019 Piątek |
|
08:00 |
1. + Irena i Antoni Borkowscy oraz rodzice z obojga stron 2. + Mąż Hieronim Gołacki rodzice z obojga stron |
18:30 |
+ Jerzy Stasiak w 5 rocz. śmierci, Krzysztof Stasiak w 24 rocz. śmierci oraz zmarli z rodziny |
06/07/2019 Sobota |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna w intencji XI Róży Żywego Różańca z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla członkiń i ich rodzin oraz o życie wieczne dla zmarłych 2. + Jan Przytarski w 3 rocz. śmierci oraz rodzice z obojga stron |
18:30 |
+ Jan Fras w 16 rocz. śmierci, Alfons Naczke oraz Wanda, Zenon, Leon i Franciszek Konkol |
07/07/2019 XIV Niedziela Zwykła |
|
08:00 |
1. + Jan i Władysława oraz Stanisław, Kazimierz Świnarscy, Konrad i Maria Kassin 2. + Rozalia Jasińska, zmarli z rodziny Borskich |
10:00 |
W intencji parafii |
11:30 |
+ Józef Hirsz, rodzice z obojga stron |
13:00 |
+ Tadeusz oraz Bernadeta i Stanisław, zmarli z rodzin Kurzyńskich i Stankiewicz |
18:30 |
+ Wanda Siekierska w 6 rocz. śmierci |
24/06/2019 Poniedziałek |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny 2. + Jan i Aniela, Szczepan i Anna oraz Jan, Władysław, Helena, Wojciech, Anna Stanisław, Lucjan i zmarli z rodziny |
18:30 |
1. Dziękczynno-błagalna z prośbą o łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Janiny w dniu imienin 2. + Jan Ciechowicz w 70 rocz. urodzin i w dniu imienin |
25/06/2019 Wtorek |
|
08:00 |
1. + Janina i Jan Basiak 2. + Jan, Tadeusz, Gertruda, Helena |
11:30 |
Pogrzeb śp. Agnieszki Freitag |
18:30 |
1. Dziękczynno-błagalna w intencji wnuczki Marty Hyży o łaski potrzebne do zbawienia i niezbędne do życia 2. + Edmund Dettlaff oraz rodzice z obojga stron i zmarli z rodzin Dettlaff i Renk |
26/06/2019 Środa |
|
08:00 |
1. Błagalna o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Teresy, Krzysztofa i Piotra 2. + Henryk Niemczyk w 2 rocz. śmierci |
10:00 |
Pogrzeb + Benedykt Obuchowicz |
18:30 |
1. Dziękczynno-błagalna w intencji rodziny Mickel 2. + Irena Nowicka |
27/06/2019 Czwartek |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna w intencji syna Andrzeja 2. Błagalna o powrót Michała do Kościoła 3. + Franciszek Reszka w 9 rocz. śmierci oraz rodzice z obojga stron |
10:30 |
pogrzeb śp. Barbara Soból |
18:30 |
+ Tomasz Witkowski, Wiktoria Gajda, Maria Dietzel, Jan Karmowski, Wiktor Augoff, Helena Śmiejkowska |
28/06/2019 Piątek |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie duszy i ciała, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Najświętszej dla córek, wnucząt, męża i całej rodziny 2. + Jan Radoński oraz rodzice z obojga stron 3. + Jadwiga Treppa |
12:00 |
Pogrzeb śp. Stanisława Szuster |
18:30 |
+ Zofia Kuźmicka w rocz. śmierci |
29/06/2019 Sobota |
|
08:00
16:00 |
1. Dziękczynno-błagalna w 60 rocz. urodzin Elżbiety z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla całej rodziny 2. + Marian Pawłowski w 7 rocznicę śmierci ŚLUB: Alicja i Forman |
18:30 |
+ Piotr i Paweł oraz rodzice z obojga stron |
30/06/2019 XIII Niedziela Zwykła |
|
08:00 |
1. + Mama Irena w 10 rocz. śmierci oraz siostra Mariola 2. + Tadeusz i Jarosław w 4 rocz. śmierci oraz rodzice Jastrzębscy i Supińscy |
10:00 |
W intencji parafii |
11:30 |
+ Bronisław Zbroszczyk |
13:00 |
+ Mąż Kazimierz Korzeniewski w 2 rocz. śmierci oraz rodzice Stanisław i Helena Szwarc, Julianna i Stanisław Korzeniewscy, Mieczysław, Teresa, Piotr i Krzysztof |
18:30 |
+ Tadeusz Białczak zmarli z rodzin Smułka i Białczak |
1. Nabożeństwa Czerwcowe sprawujemy o 18:10 na zakończenie adoracji w dolnym kościele.
2. Oktawa uroczystości Bożego Ciała będzie trwać do czwartku włącznie, dlatego zapraszamy na Msze święte o godz. 18:30, po których pójdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem dookoła naszego kościoła.
1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało) świętować będziemy w najbliższy czwartek, 20 czerwca. Msze święte w tym dniu o: 8:00, 10:00 w Parku Kilońskim, następna Msza Święta będzie po procesji tzn. ok. godz. 12:40 oraz wieczorem o 18:30.
2. Procesja rozpocznie się po Mszy świętej w Parku Kilońskim, a następnie przez ulicę Wiejską przejdzie na ul. Wejherowską, Starogardzką, Chylońską i poprzez ul. Św. Mikołaja wróci do kościoła. Ołtarze, oprócz tego w Parku Kilońskim, będą usytuowane na ul. Wejherowskiej i Chylońskiej. Wiernych prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy, strojeniu ulic i domów.
17/06/2019 Poniedziałek |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna z prośbą o łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej w dniu urodzin Anny 2. + Grażyna i Józef |
10:00 |
POGRZEB: śp. Józef Szkodowski |
18:30 |
1. Dziękczynno-błagalna w 45 rocznice ślubu Marii i Zygmunta oraz w rocznicę urodzin Marii 2. + Anna, Franciszek, Agnieszka, Kazimierz i Paweł |
18/06/2019 Wtorek |
|
08:00 |
1. + Zmarli z rodziny z obojga stron Szymochów i Pieńkowskich 2. + Mąż Jan w 36 rocz. śmierci, mama Janina oraz rodzice z obojga stron |
18:30 |
1. Dziękczynno-błagalna w intencji kapłanów Ignacego, Tomasza i Mateusza 2. + Aleksander i Jadwiga |
19/06/2019 Środa |
|
08:00 |
1. Błagalna o pomyślą operację córki Janiny 2. + Rodzice Klara i Franciszek oraz Maria i Antoni 3. + Jadwiga i Józef Drenda |
09:30 |
POGRZEB: śp. Mirosław Świderski |
11:30 |
POGRZEB: śp. Włodzimierz Zgliczyński |
12:45 |
POGRZEB: śp. Teodozja Szcześniak |
18:30 |
1. Dziękczynno-błagalna w 25 rocz. ślubu Doroty i Zbigniewa oraz w 54 rocz. ślubu Aleksandry i Henryka 2. + Dariusz Fituła w 3 rocz. śmierci, Cecylii w 25 rocz. śmierci, Mieczysław, Zofia i Kazimierz, Zbigniew, Michał i Stanisława |
20/06/2019 Czwartek |
|
08:00 |
+ Wojciech, Jolanta i Julianna |
10:00 MSZA POLOWA |
1. Dziękczynno-błagalna z prośbą o Boże prowadzenie i dary Ducha Świętego dla synów 2. Dziękczynno-błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Urszuli, Franciszka i Kordiana Kulaszewicz 3. Dziękczynno-błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Kasi, Artura w dniu urodzin i całej rodziny |
ok. 12:40 |
+ Norbert Jeszke w 10 rocz. śmierci |
18:30 |
+ Stanisław Pami w 14 rocz. śmierci |
21/06/2019 Piątek |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna w 80 rocz. urodzin Jadwigi z prośbą o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia na dalsze lata także dla całej rodziny 2. + Mama Wanda Pichit |
17:00 |
ŚLUB Agata i Grzegorz |
18:30 |
1. + Janina Waloszczyk i Danuta Pydyszewska 2. + Rodzice Władysława i Jan Rota |
22/06/2019 Sobota |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna w rocznicę ślubu z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny 2. + Jan Weier, Ewa, rodzice i rodzeństwo z obojga stron oraz zmarli w czyśćcu |
15:00 |
ŚLUB Agnieszka i Paweł |
16:30 |
ŚLUB Angelika i Sebastian |
18:30 |
+ Bronisław Kila z okazji dnia ojca |
23/06/2019 XII Niedziela Zwykła |
|
08:00 |
1. + Edwarda Stokarski z okazji Dnia Ojca 2. + Mąż Kazimierz oraz Czesława, rodzice z obojga stron i zmarli z rodzin Klasa i Wardyn |
10:00 |
W intencji parafii |
11:30 |
+ Zmarli chórzyści |
13:00 |
1. Dziękczynno-błagalna w intencji Ewy z okazji urodzin 2. + Jan Czechowicz, rodzice z obojga storn, brat Czesław |
18:30 |
+ Gerard Szulc w 13 rocz. śmierci rodzice i rodzeństwo z obojga stron |