1. Ksiądz arcybiskup Tadeusz Wojda mianował z dniem 25 sierpnia księdza Tomasza Makowskiego wikariuszem w naszej parafii. Księdza Tomasza serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.

2. Zapraszamy na koncert Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej, zatytułowany: „Z muzyką przez epoki”, który odbędzie się dziś w górnym kościele o godz. 19:30. W programie m.in. Bach, Mozart, Gershwin, Piazzola, Weber i Horner. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

3. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów klas 0-6 z poświęceniem tornistrów najmłodszych uczniów zostanie odprawiona w niedzielę, 5 września o godz. 11:30.

4. Eucharystia na rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 7 i 8 oraz uczniów szkół ponadpodstawowych będzie w niedzielę, 5 września o godz. 17:00 w dolnym kościele.

5. Zebranie rodziców oraz młodzieży, która 20 września przyjmie sakrament bierzmowania, odbędzie się w niedzielę, 5 września o godz. 18:00 w dolnym kościele.

6. Młodzież, która rozpocznie naukę w 1 klasach szkół ponadpodstawowych, rozpocznie kurs przygotowujący do bierzmowania, który potrwa do września przyszłego roku. W ramach spotkań przygotowujących zapraszamy najpierw we wrześniu na Msze niedzielne o godz. 17 w dolnym kościele. Zapisy na kurs i informacje u ks. Grzegorza.

7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na modlitwę w intencji kapłanów, seminarzystów i osób konsekrowanych podczas całodziennej adoracji od 8:40 do 18:15.

8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do Spowiedzi Świętej od 7:30 do 8:15 i od 17:30 do 18:45.

9. Spotkanie dla Żywego Różańca w sobotę, 4 września o 8:00.

10. W ramach Dekanalnego Oratorium Młodych zapraszamy młodzież naszego dekanatu do uczestniczenia w dwóch formach spotkań młodzieży: w soboty o godz. 19:30 w kawiarence (s. nr 5) – spotkania wspólnoty młodzieżowej „Ruch Lednicki” związanej z charyzmatem o. Jana Góry i spotkaniami lednickimi oraz w czwartki o godz. 17:00 w sali nr 10 – spotkania kręgu biblijnego. Więcej informacji u ks. Grzegorza.

11. Zapraszamy młodzież, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, do udziału w uroczystościach peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w naszej diecezji we wtorek, 31 sierpnia w Gdańsku w parafii pw. św. Brata Alberta na Przymorzu. Istnieje możliwość wspólnego wyjazdu. Więcej informacji u ks. Grzegorza.

12. Piesza pielgrzymka z Gdyni do sanktuarium Matki Bożej w Swarzewie wyruszy z parafii pw. Ducha Świętego w Gdyni-Obłużu w sobotę, 4 września. Rozpocznie się ona Mszą św. o godzinie 6.00. Dojście do Swarzewa ok. 16.30, następnie Msza św. i powrót do Gdyni (będzie możliwość powrotu autokarem).

13. Autokarowa pielgrzymka do Swarzewa na uroczystości odpustowe dla seniorów i ludzi chorych odbędzie się, jeśli będą chętni, w wtorek, 7 września. Wyjazd o godz. 8.15. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 25 zł.

14. Ks. Zbigniew Lorkowski organizuje pielgrzymkę do Trąbek Wielkich i do Pelplina. W planie Msza Św. w maryjnym sanktuarium w Trąbkach Wielkich oraz nawiedzenie Pelplina: zwiedzanie katedry i muzeum oraz udział w festynie cysterskim. Wyjazd 18 września o godz. 8.00, koszt 40 zł. Zapisy pod numerem telefonu 504 37 36 77.

15. Dzisiaj przed kościołem odbywa się kwesta na Gdańskie Seminarium Duchowne w Oliwie, a w następną niedzielę, 5 września, odbędzie się kwesta na Zupę Chylońską i parafialny Caritas.

W minionych dniach zmarli:
+ Janina Zawadzka, lat 85
+ Ryszard Wasilewski, lat 73
+ Bożena Ochmańska, lat 65