1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte sprawować będziemy w porządku niedzielnym. Nie będzie jedynie Mszy Świętej w dolnym kościele o 17:00.

2. Dolny kościół jest otwarty do modlitwy indywidualnej od wtorku do soboty od 8:40 do 18:10, natomiast adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się od wtorku do soboty od 15:00 do 18:10.

3. Trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia.

4. Osoby, które ze względu na ograniczenia, nie mogą uczestniczyć w Eucharystii,
a chciałyby przyjąć Komunię Świętą, proszone są o przyjście do kościoła w godzinach zakończenia Mszy Świętej.

5. W związku z aktualną sytuacją wywołaną koronawirusem nie będzie możliwe zorganizowanie uroczystej Pierwszej Komunii w maju 2020 r. Musimy dokonać zmiany terminu uroczystości. Nie chcemy podawać precyzyjnej daty, gdyż sytuacja się zmienia i nasze ustalenie będzie zależne od powrotu dzieci do szkół. Rodziców prosimy o bycie w kontakcie z ks. Wojciechem (grupa sobotnia), i z ks. Proboszczem (grupa niedzielna).

6. Skarbonki z jałmużną wielkopostną można przynosić do kościoła w drugi dzień świąt, 13 kwietnia. Kosz do ich zbierania będzie wystawiony przy chrzcielnicy. Można też przynieść je do biura parafialnego przez kilka dni po Świętach.

7. Biuro parafialne czynne jest w zwyczajnych godzinach pracy.

8. Pomimo wielu ograniczeń kontynuujemy, choć w zmienionej formie, pomoc dla ubogich i bezdomnych. W minionym tygodniu Zupa Chylońska działała 3 razy. Akcja pomocy ludziom ubogim poprzez przywiezienie im paczek żywnościowych do domu dotarła do prawie 30 rodzin. Na pomoc szpitalom pomorskim zebraliśmy ponad 5700 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

9. Bardzo dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto oraz do skarbonki w dolnym kościele.

W minionych dniach zmarli:

+ Gertruda Machola, lat 80; + Krystyna Sobocińska, lat 79; + Ryszard Wojtaszak, lat 69.