Parafia rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja

Gdynia Chylonia ul. św. Mikołaja 1, tel. 58 663 44 14

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W NASZEJ PARAFII PODCZAS WAKACJI?

1. Mszę Świętą niedzielną o 20:00, w dolnym kościele, będziemy sprawowali również w każdą niedzielę wakacyjną.

2. Zupa Chylońska przygotowywana będzie w każdy: poniedziałek, środę i sobotę o 15:00 (chętnych do wolontariatu zapraszamy w soboty do kuchni w nowej części kościoła, wejście jest tam, gdzie schodzi się̨ do toalet).

3. Biuro parafialne będzie czynne w trybie wakacyjnym od 1 lipca do 21 sierpnia, czyli w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 9:15 do 10:15.

Czytaj dalej…

☕️ Kawiarenka ☕️

 

Niedługo zacznie się czas wyjazdów i urlopów. Ekipa Kawiarenki Mikołajowej, po Mszy Świętej na 10.00, też na wakacjach. Będą teraz letnie, spontaniczne Kawiarenki. 

 

Dziękujemy Parafianom, którzy przychodzą do nas na kawę, ciasto i rozmowy. Każdy z Was to dla nas wielka radość! 

Nasi Parafianie, młodsi i starsi, kiedy są razem, to jest naprawdę dobry czas. 

 

Dziękujemy tym, którym się chciało zaangażować. Upiec ciasta. Wstać wcześnie rano w niedzielę. Przyjeżdżać sporo przed Eucharystią i przygotować dla nas Kawiarenki.

Gosia i Tomek; Ela i Michał; Kasia i Marcin; Asia i Piotrek; Renia; Ania; Sylwia.

Dzięki! 🫶 

 

ks. Jacek, Joanna, Maria, Natalia, Marek – dziękujemy za wsparcie i zaplecze! 🌻 

 

Serdecznie zapraszamy od września na kolejne spotkania przy kawie po mszy św. o godz. 10.00 lub po mszy św. o godz. 11.30. ☕️

Chór Sensus Musicus wystąpił w naszej parafii z pięknym koncertem w niedzielę, 14 czerwca 2026 r. Wykonał m.in angielską pieśń maryjną z XV wieku „There is no rose”

Spotkanie na temat Bangladeszu

 
    W ramach cyklicznych spotkań Klubu Seniora  gościliśmy Ritę Gomes mieszkająca od kilku lat z mężem i córką w Chyloni oraz  jej mamę, która przyjechała z odwiedzinami. Obie pochodzą z Bangladeszu. Było bardzo ciekawie i egzotycznie kolorowo. Dowiedzieliśmy się o kulturze, historii, religiach i życiu codziennym w Bangladeszu. Cieszymy się i dziękujemy za to piękne i dobre spotkanie. 
« Starsze posty