Parafia rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja

Gdynia Chylonia ul. św. Mikołaja 1, tel. 58 663 44 14

Wizyta duszpasterska – Kolęda 2023/2024

W związku z wieloletnią tradycją wizyty duszpasterskiej – Kolędy pragniemy również w najbliższym czasie odwiedzić wszystkich parafian. Prosimy o wyrażenie gotowości przyjęcia kapłana poprzez zgłoszenie. Można to uczynić w dwojakiej formie:

a/ poprzez wypełnienie karteczki wyłożonej z tyłu kościoła i wrzucenie do pojemnika tam stojącego lub przyniesienie do biura parafialnego.

b/ poprzez formularz w podanym  linku: 

— Formularz zgłoszeniowy —

Prosimy o zgłoszenia do 12 grudnia, abyśmy jeszcze przed Świętami mogli przekazać szczegółowy plan tegorocznej kolędy, która rozpocznie się po świętach Bożego Narodzenia. Chcielibyśmy również zachować zwyczaj z czasów pandemii, by sprawować, w kilka wieczorów styczniowych, Eucharystię w intencji tych, którzy nie będą mogli przyjąć księdza w swoim domu.

Czytaj dalej…

Ogłoszenia Duszpasterskie i Biuletyn Parafialny, 03.12.2023r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Plan podajemy w biuletynie i na stronie internetowej. Odpust parafialny ku czci św. Mikołaja świętować będziemy w środę, 6 grudnia, tego dnia Msze święte: o 8:00, 17:00 (z udziałem dzieci) i suma odpustowa o 18:30.

2. Roraty rozpoczniemy od czwartku, 7 grudnia, po zakończeniu rekolekcji. Sprawować je będziemy od poniedziałku do soboty o 6:45. Homilie na Roratach porannych zatytułowane będą „Niech Psalm rozjaśni moją drogę”. Dzieci w tym roku zapraszamy na Roraty poświęcone Św. Wojciechowi, patronowi naszej Archidiecezji, we wtorki i piątki o 17:00. W piątki po Roratach tradycyjne kakao w domu parafialnym.

Czytaj dalej…

Ogłoszenia Duszpasterskie i Biuletyn Parafialny, 26.11.2023r.

1. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych. Poprowadzi je o. Tomasz Nowak. Plan rekolekcji umieszczony jest w biuletynie i na stronie internetowej naszej parafii.

2. Roraty rozpoczniemy od czwartku, 7 grudnia, po zakończeniu rekolekcji. Sprawować je będziemy od poniedziałku do soboty o 6:45, a dzieci w tym roku zapraszamy na Roraty we wtorki i piątki o 17:00. W piątki po Roratach tradycyjne kakao w domu parafialnym.

Czytaj dalej…

Młodzi z wielu krajów europejskich działają w naszym domu parafialnym

Praca wre! Pierwsze bombki już skończone 🙂
Nasi super wolontariusze robią naprawdę świetną robotę, a Klub Rodzica dzielnie ich wspiera i dzieli się swoim doświadczeniem.
To będzie naprawdę cudowne rękodzieło. Już teraz zaplanujcie sobie czas tak,  by być z nami w niedzielę, 3 grudnia 🙂, gdy po każdej Mszy świętej będzie można kupić bombki i w ten sposób wesprzeć Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa, a po Eucharystii o 11:30 spotkać się w kawiarence parafialnej. 
Projekt realizowany dzięki współpracy z
 

Projekt Baranki rozwija się dynamicznie

    Aleksandra Sawicka, o. Przemysław Ciesielski OP i s. Beata Zawiślak (urszulanka) poprowadzili spotkanie osób zaangażowanych w projekt Baranki w Archidiecezji Gdańskiej.
    Było dużo dzielenia, wspólnej modlitwy i radości z rozwoju takiego sposobu przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii. Dzieliliśmy się również kłopotami i wyzwaniami.
    Aktualnie w Polsce funkcjonuje ponad 70 grup „barankowych” oraz powstają pierwsze grupy rodzin Przyjaciół Baranka, czyli rodzi się kontynuacja po rocznym przygotowaniu i przeżyciu pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. W naszej parafii Baranki działają już od trzech lat.
    Spotkanie odbyło się w domu parafialnym parafii św. Mikołaja w Chyloni.
 
« Starsze posty